MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Amaç koalisyon kurmak değil, yeniden seçime gidip ya tutarsa misali yeniden tek başına iktidarı aramaktır. Eğer şartları kabul edilseydi MHP’nin kesinlikle koalisyona evet diyeceği niye inkar edilmektedir?” dedi.

ANKARA –Yalçın, yaptığı açıklamada, bir süredir pusuda bekleyen havuz medyasının, koalisyon görüşmeleri tamamlanır tamamlanmaz seçim stratejisi doğrultusunda MHP tabanına yönelik algı operasyonlarına başladığını iddia ederek, şu ifadeleri kullandı:
“Yeni Şafak gazetesi yazarı Tamer Korkmaz, dünkü yazısında, ‘Erken seçimi mecburi istikamet haline getiren, MHP’nin kritik tercihidir’ diyerek utanmadan hakikati setretmekte, saptırmaktadır. Cemaat yandaşlığı onu kesmemiş, daha fazla arpa ve yulaf veren iktidara kapılanmıştır. Zaman’dan ayrılıp Yeni Şafak’a geçen Tamer Korkmaz’ı geleceğin Fehmi Koru’su olarak nitelendirenler, hakikaten yanılmamışlardır. Korkmaz; en az onun kadar iyi kıvırmakta, onun kadar kemiksiz ve omurgasız tutum sergileyebilmektedir. Tamer Korkmaz gibi ateşli ve muhteris yandaş medya mensuplarının kalıplarına bakıldığında; zarımsı ciltlerinin altındaki etin şeffaflığından, içlerindeki AKP silueti ayan beyan görülmektedir.
İktidardan beslenen köşe yazarlarından Engin Ardıç da dünkü yazısında güya MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirmiştir. Ardıç’ın yazısı, doğrudan hakaret kastıyla seçilmiş aşağılayıcı ifadeler içermektedir. Artık iş şirazesinden çıkmıştır. Bu ahlaksız yazar taslağının üslubu; ne kadar aşağılık, rezil ve pespaye bir adam azgını, ne kadar şeytanın emrinde bir mahlûk olduğunu ortaya koymaktadır.
Neyse ki Engin Ardıç gibi hayata nefs-i emmareden bakanları milletimiz adam yerine koymadığı gibi, gazetelerini de tuvalete bile sokmamaktadır. Bir siyasi partinin lideri eleştirilebilir. Ancak eleştirinin de bir seviyesi vardır. Engin Ardıç’ın yaptığı eleştiri değil, tam bir alçaklıktır. Kendisine talimat verenin, bu üslubu onun neresine sığdırdığını bilmiyoruz ama biz onun her yere soktuğu iğrenç diline ayar vermesini biliriz.
-“ERDOĞAN’IN AMACI, ERKEN SEÇİMDE
DAHA FAZLA OY AVLAYABİLMEK”-
“Yandaş yazar ve TV programcılarının yorumları da bu algıyı pekiştirme, bütün vebali MHP’nin sırtına yükleyerek kararsız ve küskün seçmeni AKP’ye yönlendirme amaçlıdır” diyen Yalçın, şöyle devam etti:
“Hükümetin borazanı TRT bile haberlerinde MHP’nin bütün koalisyon seçeneklerine kapıyı kapattığını belirterek büyük bir rezalete daha imza atmıştır. TRT de Erdoğan’ın erken seçim stratejisini uygulamaya amade ve AKP’ye hadim olmuştur. TRT’yi yönetenler, bunları bir kenara yazdığımızı unutmamalıdırlar. AKP’nin fiili lideri Tayyip Erdoğan, yenilen pehlivan güreşe doymaz misali bir kez daha çoğunluğu sağlar mıyım düşüncesiyle hareket etmektedir. Bu çerçevede AKP’nin sözde terörle mücadelesi de göz boyamaya yöneliktir. Erdoğan ve emrindeki AKP, terörle mücadeleye çözüm sürecine verdikleri kadar önem vermemektedir.”