Milli irade harekete geçmiştir, son söz olarak 19 Haziran’daki Tüzük Kurultayı, milli iradenin karardır.  Milli iradenin karşısında da hiçbir güç duramaz.

Cansu Nur Şahin – Volkan Altınbaş – MHP Genel Başkan adayı Merak Akşener 19 Haziran’da yapılacak Tüzük kurultay’ı öncesi yaptığı basın toplantısında, “ Tüzük Kurultayı’na katılmamaları halinde haklarında hukuksal işlem yapılmalıdır” diye Devlet Bahçeli ve Genel Merkez Yönetimi ile Milletvekillerine sert mesaj verdi.

“Mahkemeler herkesten üstündür. Seçimli kurultay kararını tüzüğümüze göre alabilme imkânımız yoktur. Mahkeme resmi bir karar verdi ve bu tüzük kurultayının yapılmaması ile ilgili her türlü gerekçe sunuldu ve en son Yargıtay’ın verdiği kararla tescillendi.  Bu tüzük Kurultayı  meşru ve yapılması zorunludur”

diye konuşan Akşener şunları söyledi:

“O kurultayda belli maddeler değişecek ve seçimli kurultay kararı alınacak.  10 Temmuzda seçimli kongre yapılacağına dair bir söylem var. Seçimli kongre zaten yapılamaz. Genel merkez tarafından Tüzük Kongresi ilanı olabilir fakat öyle bir ilan henüz yok. Dolayısıyla Genel Merkezin söylediği kongre konusu da şu an itibariyle farzı muhaldir. Çok uzun bir yoldan geldik, çok zor şartlar altında çok seviyesiz iftiralara uğrayarak, hukukun üstünlüğüne olan inancımızı ve adalet arayışımızı, hak arayışımızı elden bırakmadan ve uzunca bir zamandır nefes almakta zorlanan Türk milletinin üzerindeki ağır korku duvarını yıka yıka bugüne geldik. 19 Haziran’daki Tüzük Kongresi ülkücü Türk milliyetçilerinin iradesi ve direncidir. Bu bir tarih yazma yolculuğu olmuştur. İftiralara rağmen, edebini bozmadan ama kararlılıkla verdikleri imzanın arkasında duran tabanımıza teşekkür ediyorum.Bu demokrasi tarihine düşülen bir nottur. Hukukun üstünlüğünün nasıl savunulduğu yarın tarihe not düşülecektir. Kimsenin hakkını arayamadığı, insanların korkutulduğu bir Türkiye’de gelinen noktada ülkücü Türk milliyetçileri bu korku duvarını da paramparça ettiler ve altın harflerle tarihe düştüler.

MHP bu ülkeyi yönetecek
MHP bu ülkeyi yönetecek

19 Haziran’da Kongremiz olacak. Tüzük Kongresi olacağı için usul hatası yapmayacağız. Usule uygun yürüyeceğimiz için usulden herhangi bir itiraz olamayacak, Türkiye’de hukukçular bile itiraz edemeyecek. Kameralar ve Noterler eşliğinde, delegelerin kayıt altına alınacağı bir süreç gerçekleşecek. Genel Başkan’ın söylediği gibi korsan kongre olacağı iddiaları tamamen yanlıştır.
Siyasi partiler yasası madde 14’te belirtildiği gibi karar yeter sayısı, toplantı oluşması vb sayıları çok açık belirtilmiştir. Biz de buna uyacağız. 595 delege sayısı salt çoğunluktur. Bu sayıyla Kurultay toplanır ve gelen delegenin salt çoğunluğuyla karar alınır. Kurultayımız herhangi bir tartışmaya açık değildir.
Elbette kafa karıştırıcı pek çok sözler olacaktır, söylenen sözlerin pek bir anlamı yoktur. 19 Haziran, mahkemenin zorunlu tuttuğu bir kongredir. İktidar partisinin bütün propaganda araçları üstümüze geldi. İmza veren delegelerimiz, teşkilat mensuplarımız da ağır ve seviyesiz iftiralara maruz kaldılar
MHP bu ülkeyi yönetecektir. Bir şeyi değiştirin, her şeyi değiştirin sesini duyup, şaka gibi bir Türkiye’yi yeniden tepeden tırnağa düzenlemeye çağıran da sizin sesinizdir.
Milli irade harekete geçmiştir, son söz olarak 19 Haziran’daki Tüzük Kurultayı, milli iradenin karardır.  Milli iradenin karşısında da hiçbir güç duramaz”.