Erken Genel Seçimin Türkiye’nin gündeminde olması parti teşkilatlarını aktif olmasına yok açıyor. Meclis’te 80 Milletvekili ile temsil edilen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP ) erken seçime hazır mı? Altındağ ilçe Başkanı iddialı konuştu.

Bir yandan koalisyon kurma çalışmaları sürerken diğer yandan siyasi partilerin teşkilatları muhtemel erken genel seçim için çalışmalara başladılar bile. MHP Altındağ ilçe başkanı Cengiz Bağcı ile MHP’nin seçime hazır olup olmadığını konuştuk.

Soru: Başkan MHP teşkilatları seçime hazır mı? Siz Altındağ olarak hazır mısınız?

Cengiz Bağcı: Evet ben ve arkadaşlarım Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, Genel merkez yönetimimiz, İl Başkanlığımız talimatları doğrultusunda her an seçime hazırız. Azimli çalışırsak ki bundan hiç kuşkum yok MHP’yi iktidara taşımak için gece gündüz demeden çalışacağız. Altındağ’dan Milliyet Hareket Partisi’ni birinci parti olarak çıkaracağımızdan en ufak kuşkum yok.

Soru: Ne zamandan beri bu görevdesiniz?

Cengiz Bağcı: 7 Aralık 2014’te seçimle göreve başladım. Daha önce ilçe sekreterliği yaptım ve partimde değişik birimlerde 27 yıl görev aldım.

Soru: Yerel seçimde Altındağ Belediyesini AK Parti kazandı. Neden kaybettiniz?

Cengiz Bağcı: Evet Altındağ halkının Büyükşehir Belediyesinden, Altındağ Belediyesinden ve Hükümet fonlarından yardım alan büyük bir nüfus var. Ak Parti “ bizden başka bir partiye oy verirseniz yardımlarınız kesilecek. Bu durumda bir daha yardım alamazsınız” diye halkın beynine işleniyor.

Soru: Siz bunların yalan olduğunu söylemiyor musunuz?

Cengiz Bağcı: Tabii Bizde halkımıza kesinlikle öyle bir şey olmayacağını, bu yardımların devlet tarafından verildiğini açıklıyoruz. Hatta aleni yardımların vatandaşları mahcup ettiğini belirterek bu yardımlarında kimseyi rencide etmeden yapacağımızı devamlı anlatıyoruz. Fakat vatandaş riske girmek istemiyor.

Soru:Başkan yaklaşık iki yıldır İlçe Başkanlığı görevindesiniz. Üye sayınızda artış yapabildiniz mi?

Cengiz Bağcı: Evet ben göreve geldiğim günden beri yaklaşık bin kişiyi yeni üye yaptım. Eğer nasip olursa beş bin üye daha kaydedeceğim.

Soru: Başkanı 7 Haziran seçimlerinden Altındağ’da nasıl sonuç aldınız?
Bir buçuk yıllık ilçe başkanlığını üstlendiğimde Altındağ’da 18 – 20 bin civarında oyumuz vardı. Bu seçimlerde 29 bin oy çıkarttık MHP olarak. Muhtemel erken genel seçimde çok daha fazla oy alacağız.

Soru: MHP genel Merkezi tek başına iktidar olmak için hedef koyuyor teşkilatlarına. Bu başarıyı Altındağ’da sağlayabilecek misiniz?

Cengiz Bağcı: Evet ben ve arkadaşlarım böyle azimli çalışırsak hiç kuşkum yok ki başarıyı yakalar partimizi iktidara taşırız. Partimizin yöneticilerinin direktifleri ile Gece gündüz çalışarak muhtemel erken seçimde Altındağ’dan Milliyet Hareket Partisi’ni birinci parti olarak çıkaracağımızdan en ufak kuşkum yok.