TSK geçen hafta gerçekleştirilen çeşitli faaliyetlere ilişkin açıklamasında Şırnak’ta bir operasyon sonucu teröristlerin muz, elma, kavun gibi meyvelerin içine bomba yerleştirdiklerinin ortaya çıkarıldığını bildirdi.

ANKARA- TSK’nın açıklamasında, Şırnak il merkezinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlara kararlılıkla devam edildiği bildirildi. Açıklamada, “20-24 Mayıs 2016 tarihlerinde icra edilen operasyonlarda; teröristlerin muz, elma, kavun gibi meyvelere, dolap içerisine ve yatak altlarına tuzakladıkları el yapımı patlayıcılar tespit edilerek kontrollü bir şekilde imha edilmiştir. Ayrıca, bölücü terör örgütü mensuplarının birliklerimizin hareketlerini takip etmek amacıyla kullandıkları gözetleme yerleri ile vatandaşlarımızın evlerine açtıkları geçiş koridorları ve sığınaklar tespit edilmiş, teröristlerin kendi aralarında haberleşme maksadıyla kullandıkları diyafon tertibatı kullanılmaz hale getirilmiştir.
Operasyonlar esnasında el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler başta olmak üzere çok miktarda mühimmat, tıbbi malzeme ve kumanya ele geçirilmiştir” denildi.
-İKİ ŞEHİT BEBEĞİNE BABALARININ ADI VERİLDİ-
Bu arada 10 Kasım 2015 tarihinde Hakkâri Yüksekova’da askeri konvoyun geçişi esnasında bölücü terörist örgüt tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan İstihkam Astsubay Üstçavuş Erdem Ertan’ın eşi Hacer Ertan, 20 Mayıs günü GATA’da bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Bebeğe, şehit babasının ismi verildi.
12 Mayıs 2016 tarihinde Şırnak Merkezde bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından alçakça düzenlenen saldırıda ağır yaralanan ve hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 23 Mayıs 2016 tarihinde şehit olan Uzman Çavuş Selçuk Beki’nin eşi Zeynep Beki ise 25 Mayıs tarihinde GATA’da bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Bebeğe aynı şekilde şehit babasının ismi verildi.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar adına TSK Sağlık Komutanı Korgeneral Ömer Paç, doğumdan hemen sonra ailelerimizi ziyaret ederek mutluluklarını paylaştı. (ANKA)