Bölgesel Amatör Lig 6. Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren iki takımdan Türk Metal Kırıkkalespor deplasmanda, Kazan Belediyespor’u 1-0 yenerek zirve yolunda büyük avantaj sağladı.

Kazan takımının maç boyunca hiçbir varlık gösteremediği maçta konuk ekip, savunmasını sağlam tutarak, süratli adamları ile kontrataklarla rakip kalede gol aradı. Özellikle kanatlardan geliştirdiği ataklarla etkili oldu. Bu taktik sonucu da, haftalardır isteneni veremeyen ve taraftarın oldukça tepkisini çeken Ferdi çok önemli bir gole imza attı.
Karşılaşmanın geneli denk güçlerin savaşımı şeklinde geçti. Kazan ekibi maçta, belirgin bir performans düşüklüğü gösterdi. Etkisiz ve cılız atak girişimlerinde, ceza alanı içinde çoğalamadığından rakip kaleciyi rahatsız edemedi. Orta sahada yeterince organize olmadılar, hücumda da forvet elemanlarının yaratıcılık yoksunluğu çekmeleri nedeniyle gol umutları boşa çıktı. Şunu açıkça belirtmek gerekir ki, Kazan’da orta saha ile kanatlar ve forvet arasındaki bağlantıyı kurabilecek kapasitede oyuncu görünmüyor. Gerçi iki takımda da belirgin bir oyun sistemi yoktu, doğru dürüst iki pas yapamadan sürekli top kayıpları yaşadılar. Konuk ekip 90 dakika içinde Kazan kalesine birkaç kez gelirken, savunmanın büyük hatası sonucu golü bulup çok değerli 3 puanı kurtardı.

SAHA: Kazan Belediyesi İlçe Sentetik Sahası
HAKEMLER: Tarık Gürdal (*), Gökhan Püsküller (**),
Hüseyin Ertaş (**)
KAZAN BELEDİYESPOR: Yiğit (*) – Nuri (*) [Barış (*), dk 46], Muhammet Hacıoğlu (*), Mehmet Ali (**), Celalettin (*), Ali (*), Ömer (**) [İbrahim (*), dk 76], Yekta (*) [Abdullah (?), dk 86], Eray (**), Fatih (*), Uğur Yılmaz (**)
TÜRK METAL KIRIKKALESPOR: Kadir (***) – Murat (**), Yasin (**), Adem (**), Engin (**), Veysi (**), Ömer Sunar (**) [Osman (?), dk 83], Muhammet Ali Kızılkaya (**), Ferdi (***) [Serkan (?), dk 90], Uğur Kütük (**), Bahri (*) [İsmail (*), dk 58]
SARI KARTLAR: Ömer Altınay, Celalettin, Uğur Yılmaz,
Muhammet Hacıoğlu (Kazan Belediyespor)
Uğur Kütük, Ferdi, Ömer Sunar, İsmail (Türk Metal Kırıkkalespor)