Haber ve fotoğraf: Yalçın Ercan

Ziraat Türkiye Kupası’nda yarın Bursaspor ile, ilk maçta alınan 1-1’lik skorun rövanşını oynayacakları karşılaşmayı ‘final’ olarak nitelendiren Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, “Kupayı istiyoruz diyorlar sokakta, ben de stada 15 bin kişi bekliyorum.

Bakkal, Gelin izleyin, çocuklar gol atıyor ama, birlikte sevineceği taraftar yok. Taraftarlarımızı yarın mutlaka bekliyoruz” dedi.
Bakkal, 5-2 kazandıkları Kasımpaşa maçına da değinerek; tek ön libero ile oynarken, çift ön liberoya döndüklerini ve bu değişiklik sayesinde maçın ilk 20 dakikasının ardından kontrolü ele aldıklarını söyledi. Defansta forma giyen futbolculardan üç oyuncunun ilk kez bu karşılaşmada birlikte oynadıklarını belirten Bakkal, “Kazanma adına çıktık ve başardık. İlk 20 dakikadan sonra hızımız arttı ve oyuna ağırlığımızı koyduk. Üreten, isteyen, attıkça keyif veren bir takım ortaya çıktı” şeklinde konuştu.
Deneyimli teknik adam, kendisine yönelik: ‘Mesut Hoca, üst üste 3 veya 4 maç kazandıktan sonra yatar’ eleştirisi için, “Demek ki Mesut Hoca yatmıyormuş. 5 maç alıyorsun, sonra yeniliyorsun bu defa da ‘yenilmeye başladı’ diyorlar. Bu tür saçma eleştirilerden çok sıkıldım artık” ifadesini kullandı. Ramazan’ın performansına ilişkin soruya ise, başarılı kalecinin skor 2-1 iken çok kritik bir kurtarış yaptığını söyleyen Bakkal, “Biz her zaman 5 atalım da o da 2 yesin, önemli değil” yanıtını verdi.