Mersin’de Akdeniz Belediyesi Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi, yeni dönem kurs ve atölye çalışmaları için kayıt almaya başladı. Fotoğraf ve sinema atölyelerinin yanı sıra şan ve çeşitli enstrüman kurslarının da verileceği yeni dönemde kayıtlar 30 Ekim tarihine kadar kabul edilecek.

Kiremithane Mahallesi’nde bulunan ve yaklaşık 100 yıllık tarihi geçmişe sahip Hadra Hamamı, 2 yıldır kültür ve sanat etkinliklerinin yapıldığı bir mekân haline dönüştü. Geçtiğimiz yıllarda Akdeniz Belediyesi tarafından kamulaştırılıp restorasyonu tamamlanan Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi, yeni dönem kurs kayıtlarını almaya başladı. Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi’nde gençlere ve yetişkinlere yönelik yeni dönem kurs ve atölye çalışmaları programı belli oldu. Buna göre geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sinema ve fotoğraf atölye çalışmaları yapılacak. Kendi branşında uzman ve akademisyenlerin kursiyerlerle birlikte yapacağı sinema atölye çalışmalarında senaryo, film çekim teknikleri, kurgu-montaj ve sinema tarihi gibi konular ele alınacak. Fotoğraf atölyesinde de fotoğraf gezileri düzenlenecek, fotoğrafçılık ekipmanları ve çekim teknikleri gibi konular ele alınacak.
Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi’nde yine müzik ağırlıklı kurslar yer alacak. Ses eğitiminin verileceği şan kursunun yanı sıra çeşitli enstrümanların da eğitimi verilecek. Nefesli çalgılardan yan flüt, kaval ve Ney kurslarının yer aldığı yeni dönemde, telli çalgılardan ise bağlama ve gitar kursları verilecek. Tüm kurs ve atölye çalışmalarının ücretsiz olarak verileceği eğitim döneminin sonunda başarılı katılımcıları onaylı sertifika dağıtılacak. 

Başvurular Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi’nin Kiremithane Mahallesindeki merkezine şahsen yapılacak. Merkezin (0324) 237 66 28 numaralı telefonundan gerekli belgeler ve detaylı bilgi alınabilecek olan kursların son başvuru tarihi ise 30 Ekim 2015 olarak belirlendi.