Kentsel dönüşümde yakaladığı başarılı performansla Mamak’ın çehresini değiştiren Mamak Belediyesi, bölgenin ekonomik yapısına büyük katkılar sağlayacak yatırımların da yapımına devam ediyor. 

Mamak Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile mermercileri bir araya toplamak için yapımı devam eden Ortaköy Mermerciler Sanayi Sitesi’nde iş yerleri hızla yükseliyor. Sanayi sitesi kapsamında ilçede dağınık durumda bulunan mermerci esnafı, 150 metrekare açık, 150 metrekare kapalı alan olmak üzere 210 dönümlük alanda yapılan 3 yüz metrekarelik dükkânlara taşınacak. Sitenin yapımı tamamlanınca mermerci esnafına hem daha rahat ulaşılabilecek hem de esnaf daha verimli üretim yapabilecek.
Mamak’ı ekonomik faaliyetlerin merkezine taşıyacaklarının altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, sanayi sitelerinin sağladığı istihdam ve katma değerin ekonomiyi canlandıran önemli bir yatırım olduğunu kaydetti. Akgül, “Belediye olarak ilçemizde istihdamın artmasına önem veriyoruz. Sanayicilerimizi bu bölgeye getirerek, ilçede işsizliği en düşük seviyeye indirmek istiyoruz. Böyle ekonomik oluşumları ilçemiz içerisinde projelendirerek Mamak’ta istihdamın artmasına katkıda bulunuyoruz. Dönüşüm sosyo-ekonomik boyutta da devam ediyor” diye konuştu.