Uzun bir aradan sonra köşemize kavuştuk merhaba.
Tatildi, hastalıktı derken sizlerden uzak kaldım yeniden merhaba.
Futbolla yatıp, futbolla kalkacağımız günlere merhaba.
Spor-Toto Süper Ligi Hasan Doğan sezonu “Merhaba” dedi.
Futbol Federasyonu aşırı sıcaklar yüzünden birkaç hafta maçları 21.00 ile 22.00.de oynatacak. Bu süre zarfında üç büyükler dışındaki maçları izleyip yorumlamak zor olacağından şimdiden sizlerden özür dilerim.
Ve Fenerbahçe ile Eskişehir lige “Merhaba” dediler.
Maç 22.00 de sıcak bir havada başladı. Sıcaktan pelteleşen oyuncular bizi de uyuttu. Esneye esneye seyrettik. Eskişehir’in niyeti kapanmak, Fenerbahçe’nin niyeti önde basıp rakibi ceza sahasına hapsetmek istiyordu.
Eskişehir taktiğinde 45 dakika boyunca iyi uyguladı. Fenerbahçe ise taktiğini tam uygulayamadı. Kapanan takımlara karşı adam eksiltmek en iyi taktiktir. İlk yarının uzatmasında Nani bir çalım atıp ver kaç yaptı Eskişehir defansını merkeze çekti, Hasan Ali’ye verdi, o ortaladı Sow kafayı vurdu sezonun ilk golüne “merhaba” dedi.
İkinci golde hızlı ve benzer şekilde oldu. Diego orta sahadan aldığı topu sürdü rakibini çalımladı müdafaa üstüne gelince Fernandao’ya ününe yuvarlayarak, “ al da at” dedi. Geçen sezonun gol kralı da işini yaptı ve Fenerbahçe taraftarına golle, “ merhaba” dedi.
Atılan bu gollerle hem ilk yarı hem de maç bitti. İkinci yarı yine esneyerek izledik. İkinci yarının tek hareketi maçın iyilerinden Sow’un kaçırdığı goldü.
Kaleci Volkan sarı-lacivertli forma altında 401. Maçına “Merhaba” dedi.
Fenerbahçe’de yeni teknik direktör Vitor Pereira ile yeni transferleri de taraftarlara ve rakiplerine, “ merhaba” dedi.
Fenerbahçe sezona 2 dakikada 2 gol ve 90 dakika uyku yaşatarak “Merhaba” dedi.
Eskişehirspor’lu Toko 25. Dakikada sarı, Causic 58. dakikada kırmızı kart görerek sezon kartlarına “merhaba” dediler.
Seyirciler, ”Merhaba” dedi.
Hakemler, “Merhaba” dedi.
Yorumcular, ”Merhaba” dedi.
Bu yazımda “Merhaba”yı çok kullandım.
Hayatımızda da çok kullanıyoruz. Ama bu merhabayı yanlış kullanıyormuşuz. Bu kelime Acemceden dilimize geçmiş. Kelime anlamı ise: ”BENDEN SANA ZARAR GELMEZ”