Terörün dur dediği futbola yeniden döndük. Futbola yapılan bu saldırı hakkında bugüne kadar hiç bir yorum yapmadım, yapmayacağım.
Haftanın maçlarına gelince, Cuma gecesi Gaziantep’in konuğu Konyaspor’du. Antep maç boyunca 3 şut attı. Biri gol oldu, birini kaleci kurtarırken üçüncü şut kaleyi bulmadı. Antep kötü oynarken Konya iyi gözüktü. Onların 13 şutundan ikisi kaleyi buldu. Biri de gol oldu. Vasat maçta beraberlik normaldi.

Cumartesi gününün ilk maçı Karabük ile Gençlerbirliği arasındaydı. Futbol yine vasattı. Karşılıklı güzel iki şut gol olunca, acaba futbol vasatın üstüne çıkar mı diye düşündüm ama nafile. Karabük haklı bir penaltıyla tekrar öne geçti. Maçın en güzel hareketleri son beş dakika da yaşandı. Karabük şeytanın bacağını kırarak 13 maç sonra kazandı.

Cumartesi gecesinin maçı Kasımpaşa ile Beşiktaş arasındaydı. Beşiktaş hazırlık maçı gibi oynadı. Çünkü Kasımpaşa’nın saha da adı vardı ama futbolu yoktu. Beşiktaş’ı izlemek için çıkmışlar sahaya. Çok da güzel izlediler. Utanmasalar, alkışlayacaklardı. Maçın en iyisi Sosa idi.
Pazar gününün maçları Erciyes-Eskişehir karşılaşması ile başladı. Alt sıraları etkileyecek olan önemli maç öğlen sıcağında oynandı. Hem futbolcular hem de izleyeniler sıcaktan mayıştı. Futbol tabii ki yoktu. Erciyes vasatın altında oynarken Eskişehir vasat bir futbol sergiledi ve kazanarak biraz rahatladı.
Günün ikinci maçında Sivas, Balıkesir’i konuk etti. Sivas maç boyunca hep saldırırken Balıkesir bekledi. Beklerken de kontra ataklarla gol aradı ve buldu. Sivas bastırmaya devam etti ve forma giren Batuhan ile beraberliği sağladı.
Günün üçüncü maçında Başakşehir ile Rize karşılaştı. Abdullah Avcı’nın takımı, disiplinli ve kontrollü futbol oynuyor. Rize’de bir düşüş var. Lige verilen aralar onlara yaramamış. Başakşehir 3 puanı cebine koydu ve rakiplerinin maçlarını bekleyecek.
Pazar gününün son maçı Trabzon ile Galatasaray arasındaydı. Enteresan bir maç oldu. Bu önemli maç Türk futbolunun nasıl istikrarsız olduğunun bir göstergesiydi. Maça Trabzon baskılı başladı. Galatasaray bu baskıyı pas yaparak kırmak istedi ama olmadı.
Golün geleceği belli olmuştu. Ve gol gecikmeden geldi. Trabzon baskısı Hamit sakatlanana kadar sürdü. Emre oyuna girince baskıyı kıran Galatasaray gol aradı ama direkler izin vermedi. Emre takımına çok yaralı oldu 4 şut çekti biri avuta giderken birini direk diğerini Hakan önledi. Son şutu da gol oldu.
Sarı Kırmızılılar ikinci yarıya baskılı başladı. Pozisyon buldular ama değerlendiremediler. Baskı devam etti ve gol geldi. Trabzon golü yiyince silkindi ve çıkmaya başladı. Kenardan gelen Yusuf’ta katkı sağladı. Maçın sonlarına doğruda golü buldu Trabzon. Maçta 35 dakika Trabzon iyi oynadı. Sonra Galatasaray 40 dakika iyi oynarken Trabzon son 15 dakikayı iyi oynadı ve maçı kazandı.
Gelelim 90+2’nci dakikaya Trabzon’un orta sahada yaptığı faul sonrası ortalık karıştı. Kimileri didişti, kimileri atıştı, kimileri ayırdı, kaleciler de geldi. Yedek kulübesinden de gelenler oldu. Ortalık duruldu ve hakem birçok futbolcuya sarı kart gösterdi. Bu olayı yorumlamayacağım. Çünkü saha da her şey vardı ama SPORTMENLİK yoktu.