Akciğer kanseri nedeniyle 9 Nisan 2012’de hayatını kaybeden senarist, oyuncu ve söz yazarı Meral Okay ölümünün 4’üncü yılında Yenimahalle’de anıldı.

Yenimahalle’de bulunan Meral Okay Kültür Merkezi’nde, Meral Okay’ın babası Ata Katı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen anma töreninde Okay için mevlid okutuldu.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve eşi Kezban Taşdelen de, Okay’ın ailesini yalnız bırakmadı.
Mevlidin ardından gazeteci Nebil Özgentürk’ün özel olarak hazırladığı belgeseli izleyen Okay’ın sevenleri, gözyaşlarına hakim olamadı.
Törende konuşma yapan Baba Ata Katı ise, duygulu bir konuşma yaptı. Katı, “Bugün acımı unutturacak kadar güzel bir gün yaşadım. Bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Eminim ki kızım bizi izliyor. Onu çok özledim. Aramızda bulunan Yenimahalle Belediye Başkanımıza Kültür Merkezimize yapmış olduğu desteklerden ötürü ayrıca bir teşekkür etmek istiyorum. Başarılarıyla tüm Türkiye’ye örnek olması gereken bir Başkan Fethi Yaşar, iyi ki var “ dedi.