Meral Akşener Ahlat’ta halkla kucaklaşıyor. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, ilk resmi programını Ahlat’ta gerçekleştiriyor.

Meral Akşener ve İYİ Parti’nin Divan Kurulu Üyeleri, sabahın erken saatlerinde havayoluyla İstanbul’dan Muş’a hareket ettiler.

Meral Akşener Ahlat’ta halkla kucaklaşıyor. Muş’ta, büyük bir kalabalık tarafından karşılanarak partililerle tek tek tokalaştı.

Meral Akşener Ahlat'ta halkla kucaklaşıyor
Meral Akşener Ahlat’ta halkla kucaklaşıyor

Programına Ahlat’ta devam etmek için kara yoluyla hareket eden Akşener’in konvoyuna yüzlere araç eşlik ederken Meral Akşener’in, Ahlat’taki evinde gazetecileri ağırladı.
Ahlat yolunda Bitlis’in Tatvan ilçesine uğrayan Akşener, Tatvan meydanında vatandaşlarla bir araya geldi.

Bir kahvehanede vatandaşlara seslenen Akşener, bir ara yanındaki bir Tatvanlıya mikrofonu uzattı. “Oyumu İYİ Parti’ye vereceğim” diyen vatandaşın, “AKP’ye verdik perişan olduk” sözleri ise dikkat çekti.

Türkiye’yi adım adım gezerek İYİ Parti’yi tanıtacaklarını belirten Akşener vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bitlis’in Ahlat ilçesinden ev satın almak istediğini; fakat imkanları yetmediği için kiraladığını söyledi. Akşener, “Ahlat’ta imkanımız yetmediği için satın alamadık; ama 650 liraya bir ev kiraladık. Bölgenin müthiş bir potansiyeli var. Artık Ahlatlı oldum, kendimi Ahlatlı hissediyorum” dedi.

Hakkari’de 8 güvenlik görevlisinin şehit olduğu haberini uçakta öğrendiğini söyleyen Akşener, “Uçaktayken, haber aldım; 8 şehidimiz varmış. Milletimizin başı sağ olsun. Hepimizin başı sağ olsun.

Ateş düşmüş ocaklara Allah, yardım etsin. Anne, babalarına sabır nasip etsin. Gençlerimizin ve evlatlarımızın mekanı cennet, peygamber efendimize komşu olsun” dedi. Ahlatlılara bir sözü olduğunu dile getiren Akşener, sözünü yerine getirmek için Bitlis’e gideceğini belirterek, şunları söyledi:

“2010’da buraya gelmiştim. Referandum çalışması kapsamında, Muş ve Bitlis’e daha evvel defalarca geldim. Ahlat ve Adilcevaz’ı da ziyaret etmiştim. Referandumda, buraya geldiğimde, sonuçlara göre yol alınacağına dair arkadaşlarla konuşmamız oldu.

AHLAT TARİHİMİZİN PARÇASI

Bir parti kurma yoluna gidilecekse Ahlat’ta bir ev satın alacağımı, Ahlatlı olacağımı, mutlaka iki bayramın birini ailemle birlikte yol arkadaşlarımla birlikte Ahlat’ta geçireceğimi söyledim.
Ahlat, tarihimizin, Anadolu’ya girişimizin önemli bir simgesi.

Bizi biz yapan değerlerin şekillendiği bir yer ve Selçuklu mezarlarını gezdiğiniz zaman Ahlat’ı gerçek anlamda kokladığınız zaman kendinize dönüyorsunuz.”

Ahlat’ta ev satın almak istediğini; ancak imkanlarının yetmemesi nedeniyle kiraladığını anlatan Akşener, “Ahlat’ta imkanımız yetmediği için satın alamadık; ama 650 liraya bir ev kiraladık. Bu geceyi orada geçireceğim. Basın mensuplarıyla da orada bir araya geleceğim. Bu bölgenin müthiş bir potansiyeli var.

BACASIZ SANAYİ

Ahlat üzerinden Muş’a, Bitlis’e, Van’a, Bingöl’e diğer şehirlerimize dikkat çekmek ve buranın özellikle de ‘bacasız sanayi’ dediğimiz turizm sektörünün çok büyük potansiyeli var. ‘Bu potansiyeli, burada gerçekleştirebilir miyiz?’ bir diğer yönü de budur; ama en önemlisi de sözdür.

Ben, artık Ahlatlı oldum; kendimi Ahlatlı hissediyorum” diye konuştu.
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, açıklamalarının ardından kara yolunu kullanarak Bitlis’in Ahlat ilçesine gitti. Akşener burada Selçuklu Mezarlığı’nı da ziyaret etti.