Melikgazi Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, bele-diye öncülüğünde açılan yaz kurslarında 2 bin 700 öğrenciye eğitim verildiğini söyledi.

KAYSERİ – Melikgazi Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü işbirliğinde açılan yaz okullarının kapanış töreni, Esenyurt Sosyal ve Spor Tesisleri’nde yapıldı.
Burada konuşma yapan Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak ilçenin 8 ayrı bölgesinde 18 ayrı branşta açılan kurslarda 2 bin 700 öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, şöyle devam etti:
“Melikgazi Belediyesi, belediyeciliği sadece asfalt, kaldırım, yol, park ve sosyal tesis yapmak gibi hizmetler olarak görmüyor, ‘insanı yaşat ki, devlet yaşasın’, ‘tohum at, bitmezse toprak utansın’ felsefesi ile bizim geleceğimiz olan siz yavrularımıza güzel bir ortam hazırlamak, yaz tatilini en güzel şekilde kültürel, sosyal ve sportif yönden zenginleştirerek geçirmenizi sağlamak bizim görevlerimiz arasında. Çocuklarımızın öz güvenini oluşturmak ve sosyalleşmelerini sağlamak bizim amacımızdır. Çocuk meclisimiz yüzlerce etkinlik düzenleyerek kamuoyunun gönlünde taht kurmuştur. Öğretmenlerimize ve bizlere güvenen ailelere teşekkür ediyorum. 2015-2016 eğitim, öğretim döneminin tüm eğitimcilerimize ve öğrencilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”
Konuşmaların ardından kursiyer İlayda Azgın tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.
Karate, jimnastik ve okçuların gösterileri törene katılanlar tarafından büyük ilgi gördü ve alkış aldı.
Başkan Büyükkılıç ve beraberindekiler, öğrencilerinin hazırlamış olduğu el sanatları sergisini de gezdi.
Törene, AK Parti Kayseri Milletvekili Havva Talay Çalış, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Murat Eskici, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ercan Yıldırım, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. (AA)