Avusturya’nın başkenti Viyana’da çekilen kurada toplam 8 takım 4’lü olarak 2 grupta mücadele edecek. 2. Grupta yer alan Yenimahalle Belediyespor’un rakipleri ise, Danimarka’dan Team Esjberg, Romanya’dan HCM Baia Mare ve Belarus temsilcisi BNTU-BELAZ Minsk Reg. olduKadınlar Hentbol Süper Ligi’nde sezonu şampiyon olarak tamamlayıp, ay yıldızlı bayrağı Avrupa’da dalgalandıracak olan Yenimahalle Belediyespor’un, EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi ön elemelerindeki rakipleri belli oldu. Avusturya’nın başkenti Viyana’da çekilen kurada toplam 8 takım 4’lü olarak 2 grupta mücadele edecek. 2. Grupta yer alan Yenimahalle Belediyespor’un rakipleri ise, Danimarka’dan Team Esjberg, Romanya’dan HCM Baia Mare ve Belarus temsilcisi BNTU-BELAZ Minsk Reg. oldu
Şampiyonlar Ligi’nde
zor sınav
Avrupa Kadınlar Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde grubunu lider tamamlayan takımların grup müsabakalarına katılmaya hak kazanacağı turda, nefes kesen mücadeleler hentbolseverleri ekran başına kilitleyecek. Yenimahalle Belediyespor’un da içinde bulunduğu 2. Grup “Ölüm grubu” olarak nitelendirilirken, Team Esjberg ve Yenimahalle Belediyespor favori olarak gösteriliyor. 12-13 Eylül tarihlerinde karşılaşacak olan iki ekol takımın mücadelesinin 2. grubun gidişatını belirlemesi bekleniyor.
Hedefimiz Avrupa
Rüya gibi bir sezonu geride bıraktıklarını hatırlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Zorlu bir sezonu 3 kupayla geride bıraktık. Bu sene en büyük hedefimiz Türkiye’de yaşadığımız başarıları Avrupa arenasına taşıyarak, elit takımlar kategorisine girmek. Bu doğrultuda oynayacağımız Şampiyonlar ligi ön eleme mücadelelerinde takımımıza başarılar diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.