Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, “Maçın ilk bölümünde ne yaptığını bilen iyi organize olmuş bir Gençlerbirliği vardı. Antrenmanlarda, duran top çalışmalarına önem vererek uzun zaman ayırdık. Bunun da meyvesini aldık ve öne geçtik. Basit gol yemedik, bireysel hata da yapmadık, takım ruhunu sahaya yansıttık” şeklinde konuştu.

 

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, 1-1 sonuçlanan Beşiktaş maçı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Beşiktaş’ı iyi irdeledik, duran toplara önem vererek çalıştık. Baskı yiyeceğimizi biliyorduk ama bu kadarını tahmin etmedik. Bizden kaynaklandığı söyleyebilirim çünkü, ikinci alanda çok basit top kayıpları yaptık. İleri çıkarken de doğru pasları bulamadık. Buna rağmen alınan 1 puan bizim için değerliydi” dedi.
Baskıyı kırma adına çok efor sarf ettiklerini, özellikle maçın ikinci yarısında iyice geriye yaslandıklarını dile getiren Özdilek, kulüpte göreve başlamasının üzerinden çok zaman geçmediğini hatırlatarak, bundan sonra takımda çok şeylerin değişeceğini ifade etti.
Futbolcularının karşılaşmada çok iyi bir performans göstererek özveriyle mücadele ettiklerini söyleyen Özdilek, “Maçın ilk bölümünde ne yaptığını bilen iyi organize olmuş bir Gençlerbirliği vardı. Antrenmanlarda, duran top çalışmalarına önem vererek uzun zaman ayırdık. Bunun da meyvesini aldık ve öne geçtik. Basit gol yemedik, bireysel hata da yapmadık, takım ruhunu sahaya yansıttık” şeklinde konuştu.
Beşiktaş’ın, Cenk Tosun’un oyuna girmesinin ardından 2 forvete “Bu değişikliğin sonucunda baskının geleceğini bekliyorduk ama bu kadar değil. Biz de doğru pas tercihleri yapamadık. Beşiktaş, uzun paslarla gol bulmaya çalıştı. Gölü de böyle bir atak sonucu yedik. Golden sonra biraz daha oyuna tutunmaya çalıştık. Sonuçta maç 1-1 bitti, 1 puan değerliydi bizim için.”