Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, kendini Meclis kürsüsüne kelepçeleyerek başlattığı kavgayla televizyonların ana haber bültenleri ile gazetelerde geniş biçimde yer almayı başardı.

Anayasa değişikliği teklifini böyle protesto edeceğine, günlerce çalışarak değişikliğin sakıncalarını, getireceği sorunları kemali ciddiyetle ortaya koysaydı emin olun tek bir televizyon ve gazetede bile haber olmazdı.

Adını sanını hiç duymadığımız Ak Parti Milletvekili Muhammet Balta, “Genel Kurul’da Bacağım ısırıldı” deyince gündemin baş sırasına oturdu.
Yine varlığından haberimiz olmayan CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Boynumu sıktılar” diyerek haber bültenlerine ve gazete sütunlarına girdi.
CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı, OHAL’in sürdürülmesine aylardır sakal tıraşı olmayarak tepki gösterince kendine televizyonlarda ve gazetelerde yer buldu.
Son günlerde yaşadığımız çarpıcı örnekler bunlar…

Daha önce de benzerleriyle karşılaşmıştık.
Gamze İlgezdi, çocuk yaşta evliliklere dikkat çekebilmek için Meclis kürsüsüne çocuğa ait bir gelinlik ve yetişkinin giyebileceği damatlıkla çıktı.
Melda Onur, üzerinde Eskişehir’de katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafı bulunan tişörtle Meclis’e geldi, katillerin bulunmasını istedi.
Ensar Öğüt, Meclis TV’nin bazı partilerin grup konuşmalarını tam yayınlamadığını protesto amacıyla Meclis’te ağzına siyah bant takarak dolaştı.
Hasip Kaplan, Meclis kürsüsüne seçim rüşveti olarak nitelendirdiği kömür poşeti ve makarna paketiyle çıktı, “Batsın bu dünya” diye bağırdı.
Rahmetli Kamer Genç de olay çıkararak haber olmayı başaran milletvekillerinden biriydi, belki de birincisiydi.

Yani özetleyecek olursak:
Milletvekilleri alleme-i cihan olsa, söyledikleri her sözde bir hikmet bulunsa bile efendi efendi ya da hanım hanımcık konuştuklarında kamuoyuna seslerini duyuramıyor.
Çünkü medya onlara yer vermiyor.
Ne kadar kavga, o kadar haber…
Şimdi televizyon ve gazetelerde bir çok yorumcu, Meclis’te kavga çıkaranları kınayan, ayıplayan sözler söyleyecek, yazılar yazacak…
Yahu biraz insaf!
O kavgaların provokatörü sizsiniz be kardeşim!