Mardin Valisi ve aynı zamanda Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa YAMAN, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa AYHAN ile Devlet Opera ve Balesi yetkililerinin katkılarıyla düzenlenen.

İlk yılında Mardinli izleyiciden büyük beğeni alan Mardin Opera ve Bale Günleri, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman ADA’nın desteği ile üçüncü yılına taşınıyor. Açılış; daha önce tam 16 dilde ve 25 ülkede sahnelenen Ken Ludwig’in bol ödüllü müzikli oyunu “BİR TENOR ARANIYOR” ile,..

1930’lu yılların Amerika’sında, bu kıtada ilk defa sahneye çıkacak ünlü bir İtalyan tenorun hastalanması üzerine gelişen komik ve sürprizlerle dolu olayları konu alan, “Bir Tenor Aranıyor” Ankara Devlet Opera ve Balesi prodüksiyonu ile “20 Mayıs 2017 Cumartesi, saat 20: 00’de, Mardin Artuklu Üniversitesi AKM Salonu’nda sahneleniyor. Devlet Opera ve Balesi sahnelerinde yıllarca kapalı gişe oynayan, müzikallerin Oscar’ı olarak bilinen Tony Ödülü’ne dokuz kez aday olan ve bu ödüle iki defa layık görülen, neşeli şarkıları, komik diyalogları ve renkli dekor ve kostümleri ile “Bir Tenor Aranıyor” Mardinli izleyicinin beğenisine sunulacak.