Mankurtlar büyük usta Aytmotov’un ‘’Gün Olur Asra Bedel’’ romanında anlatılır.
Zihnen kendi özünden geçmişinden koparılan , düşünme yetenekleri yok edilen, isyan edemez hale gelen kölelerdir.
Zincirleri ayaklarında değil beyinlerindedir.
Milletimiz hangi ideolojiden olursa olsun ‘’Mankurt’’ hale gelmiş. İstanbul’un fethinin yıldönümünde , Anadolu Gençlik Derneği, Mekke’den ithal imamla Ayasofya’nın ibadete açılması için ‘’fetih namazı’’ kılmış. Kutsal idealleri için kendilerine önderlik edecek imamı bile Arap diyarlarında aramanın başka izahı yoktur.
Milli bayramları kutlamayı bıraktık. Artık ‘’Fetih Töreni’’ kisvesi altında başkanlığa hazırlık için yapılan resmi törenler var.
Fatih Avrupa’ da Büyük Türk veya Türk İmparatoru olarak tanınır.
Fetih için havan topu çizimleri yapan ,son teknoloji toplar döktüren, İtalyanca Latince ve Yunanca başta olmak üzere birçok dil bilen Büyük Türk bu resmi fetih töreninde anlatılmayacaktır.
Bu törenler için kendini Fatih sanan kişinin sesini duyunca ayağa kalkıp hazır ola geçenlere Aytmotov’un bahsettiğim romanını okumalarını tavsiye ederim.
Fatih kardeş katline izin veren ve sadrazamını idam ettiren ilk padişahtır. Günümüz siyasetinde kardeşim dediği Esad, Gülen, Şener , Arınç, Gül, Yakış kardeş katline, Davutoğlu da idam edilen ilk sadrazama denktir. Başka kardeşlere ve sadrazamlara Fatih’in bu özelliğini tekrar hatırlatalım.