Manavgat’ta tiyatroya büyük ilgi

130

Manavgat Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında sergilenen ‘Pijamalı Adamlar’ tiyatro oyunu, büyük ilgi gördü.

İstanbul Meydan Sahnesi’nin hazırladığı ‘Pijamalı Adamlar’ adlı tiyatro oyunu Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Manavgat Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen tiyatro oyununa, Manavgatlı tiyatroseverler ilgi gösterdi. Bazı tiyatroseverler oyunu koltuklar ve merdiven boşlukları yetmeyince ayakta izledi.

Ünlü oyuncu Necmi Yapıcı’nın yazıp yönettiği tiyatro oyununda Ceyhun Fersoy, Erdem Baş, Cem Aksakal, Murat Ergür, Faruk Sofuoğlu ve Ufuk Yapıcı gibi sanatçılar rol aldı. Günümüzde insanların delilik sınırında yaşadığını anlatan oyun, hayat koşullarından dolayı delirmiş insanların bulunduğu tımarhane koğuşunda, sosyal ve ekonomik yönden bunalan insanların hayatını anlatıyor. Oyuncuların zaman zaman seyircilerin arasına karışarak onlarla diyaloga geçmesi ise seyircilerden alkış aldı.

Oyun sonunda sahneye gelerek teşekkür eden tiyatro sanatçısı Necmi Yapıcı, “Hayatın her kesiminde delirmeye başlayan, ekonomik ve sosyal olaylardan bunalan insanları konu ettiğimiz bu oyunda bizi yalnız bırakmayan bu muhteşem kalabalığa ve bizi siz değerli halkımızla buluşturan Belediye Başkanımız Şükrü Sözen’e de yürekten teşekkür ediyorum” dedi.