Türkiye Atletizm Federasyonu, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Ankara’da bir yarı maraton düzenleneceğini açıkladı.

15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminin yıldönümünde Türkiye Atletizm Federasyonu, anlamlı bir etkinlik düzenleyecek.

TAF Başkanı Fatih Çintimar, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü ziyaretinde, 15 Temmuz günü yapılması planlanan uluslararası yarı maraton ve halk koşusu hakkında bilgi verdi.

Çintimar, “Darbe girişiminin önlenmesinde kilit bir rol oynayan, şehit ve gazileri bulunan Mamak’taki Eşref Akıncı Kışlası önünden başlatmayı planladığımız bu yarış, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınlarında son bulacak. Yarışımızda uluslararası bölüm ve halk koşusu da olacak.

Bu hain darbe girişimini unutturmamak için bu tip organizasyonlarımız olacak. Bu arada Ankara’da yıllardır yapılaması düşünülen ama bir türlü gerçekleşmeyen uluslararası yol koşusu fikri de böylece hayata geçmiş olacak” dedi.

Fikre destek veren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de “Hainlerin hesap edemediği tek şey, bu milletin iradesiydi. O ruhu gelecek kuşaklara aktarmak için böylesi fikirlere destek vermemiz gerekiyor” diyerek koşuya desteğini açıkladı.