Mamak Belediyesi her yıl düzenli olarak evcil hayvanlara yönelik olarak gerçekleştirdiği ücretsiz kuduz aşısı kampanyasını bu yıl da düzenliyor. 

Hayvanlar için en büyük risklerden biri olan kuduza karşı yapılan ücretsiz aşı kampanyasıyla Mamak’ta bulunan evcil hayvanlar kuduza karşı koruyor. Yılın ilk kuduz aşısı kampanyası önümüzdeki hafta Hürel Mahallesi Öğretmenler Parkı içerisinde bulunan poliklinikte başlayacak. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Evcil hayvanı olan vatandaşlarımız hem aile bireylerinin sağlığı için hem de hayvanın sağlığı için düzenli olarak veteriner kontrollerini yaptırmalı. Bu noktada bizler evcil hayvanlar için en büyük ve en tehlikeli risk olan kuduza karşı aşı kampanyası düzenliyoruz. Kedi veya köpek besleyen bütün hayvan severleri ücretsiz aşı kampanyasından faydalanmaya davet ediyorum” dedi.
Sahada aşılamalarda yapılacak
İlk olarak veteriner polikliniğinde başlayacak olan kuduz aşısı uygulamaları Haziran ayından itibaren Mamak’ta bulunan çeşitli mahallelerde devam edecek. Her gün ayrı bir mahallede aşılama yapacak olan veterinerler ayrıca hayvanların sağlık kontrollerini de gerçekleştirecek. Vatandaşlar ücretsiz kuduz aşısı kampanyası hakkında detaylı bilgiyi 368 18 12 numaralı telefondan alabilir. Mamak Belediyesi mahallelerde yaptığı aşılama çalışması için vatandaşlardan herhangi bir ücret talep etmiyor.