Mamak’ta kış mesaisi

79
Mamak’ta kış mesaisi
Bu yazıya oy ver

Mamak Belediyesi kar ve buzla mücadele hazırlıklarını tamamladı. Meteorolojinin uyarılarını dikkate alan belediye ekipleri, ilçede her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için kar ve buzla mücadelede 7-24 görev yapacak.

Mamak’ı 7 bölgeye ayıran Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri kış boyu 3 vardiya halinde görev yaparak hayatın normal akışında devam etmesini sağlayacak.

Bütün önlemleri aldık
510 caddenin ve 4800 sokağın bulunduğu Mamak’ta 32 ekiple karla mücadele edecek. 32 ekibin yürüteceği karla mücadele çalışmalarında 16 önden küremeli araç, 13 elden atmalı, 3 hem önden küremeli hem de tuz serpmeli olma üzere 32 araç 145 personel görev yapacak. İlçede kış hazırlıklarının tamamlandığını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Bölgede olası olumsuz durumların önüne geçmek için her türlü önlemi aldık. Özellikle kar yağışının olduğu günlerde vatandaşların toplu taşıma araçlarını tercih etmesi ve sürücülerin kış hazırlıklarını tamamlamaları trafikte sorun yaşanmaması açısından son derece önemli” dedi.

Kriz masası oluşturuldu
Mamak Belediyesi kar yağışının yoğunlaştığı zamanlarda vatandaşların şikâyetlerini iletebilmeleri için kriz masası da oluşturuyor. Vatandaşlar 550 71 84 ve 444 0 149 numaralı telefonu arayarak oluşan olumsuz durumları bildirebilecek.