Mamak Belediyesi’nin kadınların eğitimi alanındaki kalbi haline gelen Aile Merkezleri bünyesinde bulunan kurslara bir yenisi daha eklendi.

Bu yıl ilk defa Ahmet Yesevi Aile Merkezi’nde başlayan “Çinicilik Sanatı”, ahşaptan, tabağa, aynadan testiye kadar birçok objeye uygulana bilinirken, ayda 20 farklı ürün ortaya çıkartan kursiyerler bu özel sanatın en güzel örneklerini işliyor. Hanımların ilgisinin her geçen gün arttığı çinicilik sanatında 30 kursiyer bulunuyor.

Talepler bizi motive ediyor
Çini yapımının meşakkatli bir iş olmasına karşın talebin her geçen gün artmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Hizmet için sunduğumuz bu mekanlara gösterilen teveccüh bizleri daha da motive ediyor” dedi. Kursiyerlerin kendi alanlarında uzman eğitimciler tarafından eğitim alındığının da altını çizen Akgül, “Aile merkezlerimiz hem anneler hem de anne adaylarına büyük yarar sağlıyor. Ayrıca hanımların eğitim kalitesini yükseltmek, kendilerini geliştirmek, mesleki ve sosyal alanda bilinçli birey ve anne olabilmelerine olanak sunuyor” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI