Mamak Belediyesi Sayokan Topluluğu sporcuları, Çanakkale Şehitlerini andı. 7’den 70’e her yaşta sporcuyu bünyesinde barındıran topluluk Çanakkale’ye giderek şehitlik, mezar ve anıtları gezdi. Gelibolu Yarımadası’na gelen sporcular, Şehitler Abidesi önünde gösteri yaptı.

Sayokan’ın Mamak’ta gençlerin tercihi haline geldiğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mamak’ta son yıllarda sporda büyük bir atılım gerçekleştirdik. Mamak Belediyesi olarak sporun ve sporcunun destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.
Ata Sporu Çanakkale’de
Mamak Belediye Başkanı Akgül’e kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Sayokan Topluluğu Eğitmeni Aybar Murat Çekiç de, “Çanakkale kelimelerle anlatılamayan, sözün bittiği bir yer. Gezide atalarımızın neler yaptığını, nasıl kahramanlıklar gösterdiğini bir kez daha gördük. Alplerimiz, erdemli ve sporcuya yakışır bir şekilde Çanakkale’de de hünerlerini sergiledi. Kendi değerlerimizden kendi kültürümüzden ortaya çıkan ata sporumuz Sayokan’ın daha da yaygınlaşması için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.