Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 2016’yı yoğun bir mesai ile tamamladı. Fen İşleri Müdürlüğü; asfalt seriminden yeni yol açımına, kaldırım çalışmasından bordür yapımına, merdiven yapımından istinat duvarı yapımına geniş bir yelpazede çalışmalarına devam etti.

İlçenin dört bir yanında çalışmalarını sürdüren ekipler gelişen ve büyüyen Mamak’ın altyapı çalışmalarını titizlikle sürdürdü. Altyapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “İlçemiz her geçen gün büyüyor. Bizlerde bu büyümeyle birlikte Mamak’ta altyapı çalışmalarına devam ediyoruz. 2016’yı yoğun bir mesai ile tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğümüz 2016 için belirlediği hedeflerinin de üzerine çıkarak başarılı bir yıl tamamlamış oldu” dedi.

Hedeflerin üzerine çıktı

2016 yılı içerisinde 200 bin ton asfalt atmayı hedefleyen Fen İşleri Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Ekipleri ile birlikte bu hedefin üzerine çıkarak 350 bin ton asfalt serimi gerçekleştirdi. Fen İşleri Müdürlüğü 2016 içerisinde ayrıca 23 km imarlı yol açımı, 50 km malzemeli yol bakımı, 40 km bordür yapımı ve 55 km kaldırım yapımı gerçekleştirdi.

Eğitime de destek verildi

Mamak’ta bulunan okullara yönelik tamirat, tadilat ve bakım çalışması yapan Fen İşleri Müdürlüğü 6 okulda boya, dış cephe yenilemesi gerçekleştirdi. Ayrıca Fen İşleri Müdürlüğü 5 okulda da duşları, tuvaletleri ile birlikte kapsamlı halı saha yapımına devam ediyor.