Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi‘nin (MAKÜ) 10’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen gecede sahneye çıkan ikiz piyanistler Sinan ve Kenan Tüfekci kardeşler performanslarıyla büyüledi.

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Karakelle’nin danışmanlığında hazırlanan ikiz piyanistler ‘Sinan Tüfekci- Kenan Tüfekci’ piyano resitaline Rektör Porf. Dr. Adem Korkmaz, öğretim üyeleri, öğrenciler ve Burdurlular katıldı. Sinan ve Kenan Tüfekci, Ulvi Cemal Erkin, Ahmet Adnan Saygun, Astor Piazzolla, Franz Schubert, Sergey Rahmaninov ve Charles Camille Saint Saens’den eserler sundu.

BURDUR MEHMET AKIF ERSOY UNIVERSITESI'NIN (MAKU) 10'UNCU KURULUS YILDONUMU DOLAYISIYLA DUZENLENEN GECEDE SAHNEYE CIKAN IKIZ PIYANISTLER SINAN VE KENAN TUFEKCI KARDESLER PERFORMANSLARIYLA BUYULEDI.(FOTO:BURDUR-DHA)
BURDUR MEHMET AKIF ERSOY UNIVERSITESI’NIN (MAKU) 10’UNCU KURULUS YILDONUMU DOLAYISIYLA DUZENLENEN GECEDE SAHNEYE CIKAN IKIZ PIYANISTLER SINAN VE KENAN TUFEKCI KARDESLER PERFORMANSLARIYLA BUYULEDI.(FOTO:BURDUR-DHA)

6 yaşından bu yana müzikle iç içe olduklarını söyleyen Sinan ve Kenan Tüfekci kardeşler, 14 yaşında Antalya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde piyanoyla tanıştıklarını söyledi. MAKÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yapan Sinan ve Kenan Tüfekci, ilkokuldan bu yana hiç ayrılmadıklarını belirterek, “Allah inşallah daim eder. Akademisyen olarak başarılı müzisyenler yetiştirmek istiyoruz” dediler. Programın sonunda Prof.Dr. Sibel Karakelle Tüfekci kardeşlere çiçek vererek teşekkür etti.