Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 13 yıldır geleneksel olarak düzenlenen “Mahallede Şenlik Var” Panayırı, Ramazan Bayramı süresince Altınpark’ta Başkentlilere hem yaz eğlencesi hem de bayram sevinci yaşattı. Başkent’in sıcak yaz akşamlarında özellikle tatil sevinci yaşayan çocukların neşe durağı olan panayırlar, bayram boyunca Altınpark’ta Ankaralı ziyaretçilerini ağırladı. Çeşit çeşit oyuncaklarla hem tatil hem de bayram sevincini bir arada tadan çocuklar, yüzlerce değişik aktivitenin yer aldığı Altınpark’taki panayırla, Ankara’da bayram ayrıcalığı yaşadı.
Büyüklerin keyifle çocuklarını izlediği, çocukların da sınırsızca eğlendiği Altınpark’taki bayram panayırı, Başkent’i ilçe ilçe, mahalle mahalle gezmeye devam edecek.
Moğolistan sirk gösterileri, şişme oyuncak grupları, itfaiye arabaları, mini go-kartlar ile çok sayıda oyun gruplarıyla çocuklara unutulmaz bir eğlence imkanı sunan “Mahallede Şenlik Var” panayırlarının, Altınpark’taki bayram eğlencelerinin ardından bundan sonraki programı şöyle:
Panayır 1. Grup:
20-23 Temmuz-Keçiören Yeşilöz Cuma Pazarı, 24-28 Temmuz-Yenimahalle Kent Koop Çarşısı Pazarı, 29 Temmuz-2 Ağustos Sincan Hürriyet Caddesi Salı Pazarı, 3-7 Ağustos Gölbaşı Seğmenler Pazar Yeri, 8-12 Ağustos- Evren, Evren İlkokulu, 13-17 Ağustos-Haymana Çaldağ İlkokulu.
Panayır 2. Grup:
22-26 Temmuz-Pursaklar Azni Ertuğrul İlkokulu, 1-4 Ağustos-Keçiören Aktepe Pazarı, 5-9 Ağustos-Bala Salı Pazarı, 10-14 Ağustos-Şereflikoçhisar Tuzgölü Anadolu Lisesi.