1)Beşiktaş’ı UEFA Avrupa Ligi’nde Olympıakos karşısında
çeyrek finale taşıyan oyuncu iki gol atan Babel’di. Hollanda’ya bu kadar kızdığımız bir dönemde bir Hollandalının tüm Türkiye’ye sevinç yaşatması ilginçti.

2)Böyle önemli bir maçta Aboubakar’ın kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakması affedilmez bir hataydı. Bu oyuncuya, kafayla rakip oyuncuya değil topa vurmak gerektiğini birileri öğretmeli.

3)Fenerbahçe maçında da Tosiç rakibinin yüzüne kafa attığı için kırmızı kart görmüştü. Beşiktaş’ın futbolu iyi ama ciddi bir disiplin sorunu yaşadığı anlaşılıyor.

4)Maçta Beşiktaş’ın en büyük şansı, Olympıakos kalecisi Leali idi. Bizim mahallenin kalecisi Saffet’in ondan daha iyi olduğuna iddiaya girerim. Leali bana yıllar öncesinin kova kalecisi “Kumbara Yaşar”ı hatırlattı.

5)Hakem Mıchael Olıver’i çok beğendim. Seyircinin yoğun baskısına karşın taraf tutmadı, neredeyse tüm kararları yerli yerinde verdi. Kırmızı kartta da, sarı kartlarda da haklıydı.

6)Beşiktaş seyircisinin top rakip oyuncuların ayağına her geçişinde ıslıkla protestoda bulunması anlaşılır bir şey değildi. Sadece takımın çeyrek finale çıkması yetmez, seyircinin de çeyrek finale yakışması gerekir.

7)Günümüzde futbol teknik yetenek kadar fiziksel kapasiteyle de oynanıyor. Bu açıdan bakıldığında Oğuzhan diğer oyuncuların yanında çok çelimsiz ve kırılgan kalıyor.

8)Beşiktaş’ın en sakin, en efendi futbolcusu kesinlikle kaleci Fabri. Sadece görevini iyi yapmaya odaklanmış… Artistlik de şımarıklık da yok… Bence takım kaptanlığını ona vermeli.

9)Guaresma’nın ikinci golün atılmasını sağlayan pası iyiydi, ancak onun dışında ayağına aldığı topların çoğunu rakibe kaptırdı. Üstelik kaptırdığı her toptan sonra kendini yere attı, hakemin faul vermesini bekledi. Futbol hayatının son demlerini yaşayan bir futbolcunun daha centilmen olması gerekmez mi?

10)Bizim spor basını maçtan sonra yine tuhaf başlıklarla çıktı. Bunlar arasında destan yazdığımızı, tarihe altın bir sayfa eklediğimizi, sirtaki yaptığımızı belirtenleri anladım da Fotomaç’ın “Denize döktük” manşeti ne oluyor Allah aşkına? Yunanlılarla savaş filan değil sadece maç yaptık kardeşim!