ÜROTEK FİRMASI AÇIKLADI…

29a16abb-ae7c-4f8a-9b1c-ae342b80a1f6BÖBREK TAŞLARININ KIRILMASI İÇİN KULLANILAN SES DALGALARI ŞİMDİ BİR ÇOK HASTALIĞIN TEDAVİSİ İÇİN UMUT IŞIĞI OLDU.

Uzun yıllardır böbrek taşlarını kırmak için kullanılan ses dalgaları şimdilerde üroloji, kardiyoloji , ortopedi, damar cerrahisi ve bir çok bilim dalında tedavi için kullanılıyor. LSWT tedavisi de kullanılan yöntemlerden biri…

Bir çok hastalığın temelinde damarsal beslenme bozukluğu vardır. Damarsal nedenli tüm hastalıkların tedavisinde ses dalgaları yan etkisiz, ağrısız ve ilaçsız bir yöntem olduğundan gelişmiş ülkelerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Özellikle üroloji, ortopedi bilim dallarının yanı sıra halen Amerika ‘da kalp damar hastaları için tedavi uygulamaları mevcuttur. Yakın bir gelecekte tıbbın bütün dallarında damarsal kökenli sorunların çözümü ameliyatsız, ağrısız ve daha kolay tedavi edilebileceği bildirilmiştir.

ERKEKLERİN KABUSU LSWT TEDAVİSİ ( LİNEAR ŞOK DALGA ) İLE SON BULUYOR

005Sertleşme sorunu veya tıptaki ismiyle “Erektil Disfonksiyon” yaşam boyu her on erkekten en az birini etkileyen yaygın bir sağlık sorunudur.

Ülkemizde bu sorunu yaşayan yaklaşık 6 milyon hasta olduğu biliniyor.

40 yaş üzeri erkeklerin %30 ‘unun herhangi bir şekilde sertleşmeyle ilgili sorunlarının olduğu bilinmektedir. İlerleyen yaşla beraber sertleşme sorununun görülme sıklığı ve şiddeti artış gösterir.

Sigara ve alkol tüketimi, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kan yağlarında yükseklik, kalp hastalıkları, depresyon ve diğer hastalıkların tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar sertleşme sorunu açısından risk faktörü oluşturur.

Sertleşme sorunu en çok damarsal nedenlidir. Damarsal nedenli sertleşme problemi tüm hastaların yaklaşık %70’ini oluşturmaktadır ve bunlar arasında en büyük grup şeker hastaları ve koroner damar hastalarıdır.

DAMARA LİNEAR ŞOK DALGASI VEREREK KISA SÜREDE YENİ DAMAR OLUŞTURMAK MÜMKÜN.

001Doğrusal Şok Dalga Tedavisi, vücudun doğal iyileşme mekanizmalarını harekete geçirerek, kök hücreler aracılığı ile yeni damar oluşumunu uyarıyor.

Erektil disfonksiyon(ED) tedavisinde yeni jenerasyon Non-Invaziv yeni bir tedavi metodu olan Linear Shockwave Therapy ( LSWT -Doğrusal Şok Dalga Tedavisi), bu tür şikayeti olan hastalar için büyük bir gelişme olarak kabul ediliyor.

Damarsal nedenli tüm sertleşme problemlerinde etkili olan LSW Tedavisi, hafif ve orta derece hastalarda başarı %80’nin, ağır derece hastalarda başarı %60’ın üzerindedir.

Bu işlem için düşük yoğunluklu şok dalgalarından yararlanılır. Bu teknoloji, ED olan hastaların tedavisinde en yeni yöntemdir. Sistem ile ilgili bölgeye sadece bir noktadan en etkili uygulamanın yapılabilmesi için geliştirilmiştir.

Ayrıca LSW yöntemi ile ilaçlara yanıt vermeyen iğne ve protez tedavisine yönlendirilmiş olan ağır sertleşme problemi olan hastaları da ilaçlara cevap verir hale getirdiği gösterilmiştir.

Düşük Yoğunluklu Şok (ses) Dalga Tedavisi önce yansıtılıp sonra odaklanarak uygulanan şok dalgaları erkek cinsel organında ince yeni damarların oluşumuna yol açarak, organda kanlanmayı artırmakta ve böylelikle başarılı sertleşme yeniden sağlanmaktadır.

AVANTAJLARI VE ETKİNLİĞİ ÇOK FAZLA

haritaLinear özelliği sayesinde sadece 4 bölgeye uygulanarak optimum etki sağlamaktadır. İleri teknoloji özelliği sayesinde hastalar sadece 4 hafta boyunca 4 seans(toplam 80 dakika) yapılan tedavi süresinde iyileşme sağlamaktadır. Tedavi tamamen güvenlidir, hiçbir müdahale ve girişim yoktur. İlaç kullanımı yoktur. Tedavi sırasında ve sonrasında bugüne kadar bildirilen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Her seans sonrasında hastalar beklemeksizin günlük hayatlarına dönmektedir. Günlük hayatlarında herhangi bir kısıtlama yoktur.

Tedavi olan hastalar, ikinci haftadan sonra farkı hissetmeye başladıklarını ve tedavi bitiminden 1 ay sonra en yüksek düzeye ulaştıklarını belirtmektedir. Kalıcı etki ise, 4 seansın bitiminden itibaren, yeni damarların oluşumuyla gerçekleşmektedir.

Ses dalgası ile sadece sertleşme sorunu için tasarlanmış özel başlığı sayesinde , 4 Seansta ağrısız, ilaçsız ve yan etkisiz olarak sertleşme sorununu çözen bu tedavi artık Türkiye’de.