LÖSEV, onkoloji hastanesi konusunda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanlış bilgilendirildiğini savunarak, “Gelin 250 yatak sayısında anlaşalım. Hem çocuk hem de yetişkin hastanesi açalım. Lösemili kanserli çocukların yansıra tüm dallarda da hizmet verelim.Ülkemizin kemik iliği nakli, acil ve yoğun bakım ihtiyaçlarına da cevap verelim. Böylece Sağlık Bakanının endişesi ortadan kalkar” dedi.LÖSEV, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun, “Hastanenin açılmasıyla ilgili bir sorun yok. Ama benim Dışkapı’daki, Ankara Onkolojideki lösemili çocuklara bakan doktorlarımı çekerlerse oradaki çocuklarım ne olacak” şeklindeki değerlendirmesine yazılı açıklama ile yanıt verdi.
Müezzinoğlu’nun bürokratları tarafından yanlış bilgilendirildiğinin, hastanenin açılışına kendisinin beklendiğinin belirtildiği açıklamada, LÖSEV’in 17 senedir lösemili çocuklara Lösante Hastanesinde sağlık, tedavi, sosyal ve maddi yardımlar sağlayan bir kuruluş olduğu ifade edildi. LÖSEV’in onkoloji ve lösemi alanında hem büyük tecrübelere sahip hem de dünyada lider konumda olduğunun kaydedildiği açıklamada, şöyle denildi:
“Bunu daha iyi koşullarda ve zengin fakir ayırımı yapmadan daha fazla lösemili çocuklar ile bütün kanser hastalarına parasız aktaracaktır. Yüzde 100 başarıyı hedefleyerek, kanserle de savaşacaktır. Daha önce Kurucular Kurulumuzdaki 5 Profesör Hocamız ile Sağlık Bakanlığına ilettiğimiz teklifi tekrarlamak istiyoruz. Gelin 250 yatak sayısında anlaşalım. Hem çocuk hem de yetişkin hastanesi açalım. Lösemili kanserli çocukların yansıra tüm dallarda da hizmet verelim. Ülkemizin kemik iliği nakli, acil ve yoğun bakım ihtiyaçlarına da cevap verelim. Böylece Sağlık Bakanının endişesi ortadan kalkar.”
DOĞRU BİLGİLENDİRMEYLE SORUN ÇÖZÜME KAVUŞUR
LÖSEV’in tek bir çocuğun bırakın tedavi olmamasını, kılına bile zarar gelmesine asla müsaade ve tahammül edemeyeceğinin belirtildiği açıklamada, siz-biz ayrımının yanlış olduğu vurgulandı. LÖSEV’in lösemili, kanserli bütün çocukları parasız tedavi edeceğinin anımsatıldığı açıklamada, “Son 1 yıl içerisinde Ankara’da açılan 5 özel hastane nereden doktor buldularsa LÖSEV ’de kendi kadrolarını aktaracak veya temin edecektir.
Tüm bunlar Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ve Cumhurbaşkanımızın LÖSEV ailesi tarafından doğru bilgilendirilmesi sonucunda çözüme kavuşacağına ve 12 sene önce olduğu gibi ruhsatımızın lösemi ve kanser hastalarımızın hayati önemi açısından bir an önce verileceğine inanıyoruz” denildi.