Spor-Toto Süper Ligi İlhan Cavcav sezonu başladı.
Geçen yıl futbol kötüydü, seyirci yoktu, sportmenlik hiç yoktu. Öyle ki geçen sezon oynanan kupa finali ile Süper Kupa maçında çıkan olaylar bizim haklı olduğumuzun ispatıydı.

Bu yıl daha iyi futbol, daha çok seyirci olmasını diliyorum ama çok zor görünüyor.
Sezonun ilk haftasında oynanan maçlarda futbol, seyirci ve sportmenlik yine yoktu.
Seyirci maçlara ilk hafta ilgi göstermedi. Hoş bazı maçlarda da seyirci yasağı vardı ama görünen köy kılavuz istemez.
Maçlara gelen bir avuç seyirci, yeni transferleri gördü, takımının oyununu değerlendirdi. Ancak takımının daha tam hazır olmadığını gördü. Maçlara gelince;
Başakşehir-1 Bursa-0… Geçen sezonun flaş takımı ev sahibi maça önde basarak başladı ve golü de buldu. Akılları Avrupa’da olduğundan geri çekilip, beklemeye başladı. Bir-iki fırsat buldu ama değerlendiremedi. Konuk ise daha hazır değil. Takım oturmamış. Uğraştılar, ama golü bulamadılar.
Gençlerbirliği-1 Karabük-1… Seyircisi az, tatsız-tuzsuz bir maçtı. Her iki takım da bol bol top yapıp depolarını doldurdular. Maçın en güzel hareketi ev sahibinin attığı goldü.
Akhisar-1 Sivas-0… Seyircisi ve futbolu olmayan bir maç daha. Ev sahibi rakibine göre kötünün iyisiydi. Maçı da kazanmasını bildiler.
Alanya-1 Kasımpaşa-3… Maçta seyirci vardı. Altın kural işledi maçta. Ev sahibi kaçırdı da kaçırdı. Golleri konuk attı. Konuk takım maç boyu 2 orta yapıp 2 gol bulurken ikinci golü uyduruk bir penaltıdan buldu. Ev sahibinin golü ise muhteşemdi. Emre, topu aldı, güzel dönüp vurdu çataldan gol.
Göztepe-2 Fenerbahçe-2… Sessiz bir maç daha. Ev sahibi baskı yapıp çok sayıda faul yaptı. Bu sert oyun iyi futbol oynanmasını engelledi. İyi futbol karşılıklı oynanır. Konuk ekip geçen seneki sıkıntılarını bu sezonda yaşıyor. Yavaş oynuyor. Ev sahibi ise alan kapatmak dışında bir şey yapamadı. İlk golü Volkan Demirel, ikincisini de Sauza hediye etti. Konuğun ilk golü organize olarak çok güzeldi.
Malatya-3 Osmanlı Spor-0… Ligin yeni takımı, futbolun olmadığı maçta rakibini hakem yardımıyla yendi. Hakemin verdiği penaltı kararı bir rezaletti. Konuk ekibin ne oynadığını ise anlayamadım. Şimdiye kadar seyrettiğim maçların en kötü takımıydı Ankara temsilcisi.
Trabzon-2 Konya-1… Futbolun fena olmadığı, seyircinin çok olduğu bir maç izledik. Ev sahibi maça sinirli başlayıp, çok sert oynadılar. Vurdukça vurdular. Hakem efendi ise konuk takımın dövülmesini ne hikmetse göremedi! Konuk güzel ve temiz oynadı. Yenilgiyi hak etmedi.
Beşiktaş-2 Antalya-0… Futbolun ve seyircinin olmadığı bir maç seyrettik. Maça damgasını ünlü hakemimiz vurdu. Neredeyse verdiği tüm kararları yanlıştı. Penaltı ise komikti. Cüneyt Çakır Efendi herhalde, rahmetli Seba’nın, ”Beşiktaş’ı üzmeyin” lafını üstüne almış. Beşiktaş’ı kazandırarak üzmedi. Maçın ilk yarısı ile ikinci yarısına 4 dakikalık uzatma verdi. İlk yarı 4.40 da biterken, ikince yarı tam zamanında bitirdi ne hikmetse!