Spor-Toto Süper Ligi Turgay Şeren sezonu başladı. Başladı ama gördük ki takımlarımız henüz hazır değil.(Beşiktaş hariç) Yapılan transferler, oyun sistemleri, istenilen düzeyde değil. Takımlar henüz oturmamış.

Ancak futbolcular yeni sezona iyi hazırlanmışlar. Saçları stilli, sakalları gür ve şekilli, kollarda-bacaklarda dövmeler, formalar-şortlar zaten marka, ayakkabılar rengarenk (Çoğunlukla kırmızı) hakeme itiraz yine üst düzeyde ve sportmenlik hak getire.
Hakemlerde bıraktığımız gibi. Yine kötü yönetim gösteriyorlar. Son zamanlarda moda olan kanma olayını onlarda yaşıyor. Ahhhhh diyenin lehine faul veriyorlar. Balıklama atlayanlara kart göstermiyorlar. İtiraz edenlere de kart hak getire. Seyircilerin hazır olup olmadığını anlayamadım. Çünkü,Beşiktaş maçı hariç, tribünler de seyirci yoktu.
Gelelim cumartesi günü oynanan maçlara. Sessiz maçta Trabzon, Kasımpaşa’yı yendi ama futbol olarak vasattılar. Takımın oturması için zamana ihtiyaçları var. Bu zamanı taraftarı verir mi bilmem? Kasımpaşa ise çok güç kaybetmiş. Bu onbir ile (Sakatlık olmazsa) ligde tutunurlar.
Rize-Konya maçında da futbol vasattı. Konya yeni taktiği ile (4-4-2) oynadı. Ancak zamana ihtiyaçları var. İnşallah, UEFA kupası grup maçlarına kadar hazır olurlar. Rize’de hazır değil. Bakalım gençler ile nasıl oynayacaklar. Maçın hakkı beraberlikti. Öyle de oldu.
Geçen sezonun şampiyonu Beşiktaş evinde Alanya’yı ağırladı. Siyah-Beyazlılar hazır gibi göründü ama Alanya maçı ölçü olmamalı. Çünkü Alanya hem tecrübesiz hem de iyi oynamıyorlar… Bir çok transfer yapmışlar. Takımı daha oturtamamışlar. Beşiktaş’ın acele stoper, orta saha ve forvet alması lazım. Yoksa Şampiyonlar Ligi’nde işleri zor. Ligimizde idare eder kadrosu.
Pazar maçlarında da değişçin bir şey yoktu. Kayseri-Akhisar maçı vasattı. Kayseri bu kadrosu ile düşmeye ilk aday olur. Akhisar tipik Anadolu takımı kontra ataklarla iki gol bulup kazanmasını bildi.
Gençlerbirliği-Gaziantep maçı tipik Anadolu futboluydu. Önce ev sahibi bastırıp golü buldu, sonra kabuğuna çekildi. Antep bastırdı ama atamadı. Atamayınca da ikinciyi yediler.
Yorgun Osmanlı spor deplasmanda Etoo’suz Antalya ile karşılaştı. Havanın sıcak olması oyunu etkiledi. Antalya haklı galibiyet aldı ama futbolu vasattı. Ankara ekibinin aklında ise UEFA Ligi vardı.
Haftanın maçı Başakşehir ile Fenerbahçe arasında oynandı. Maça ev sahibi güzel bir golle başladı. Devre bitene kadar sahalarından çıkmadılar. Fenerbahçe de kötü oynadı. Pozisyon bulamadı. Bunu sebebi yavaş oynanan futbol.
Durarak oynuyor sarı-lacivertliler. Başakşehir ise bekleyerek oynuyor..Her iki takım oynuyor ama ortada futbol yok. Hakem efendi ise kırmızı kartlarının dışında kötü yönettiği maçı.