7 Haziran’da yapılacak seçimlere 13 gün kala meydanlara liderlerin söz düellosu damgasını vurdu.7 Haziran’da yapılacak seçimler için geri sayım başlarken liderlerin seçim mitingleri de adeta meydan savaşlarına döndü.
Liderler seçim mitinglerinde hem vaatlerini anlatıyor hem de meydanlardan siyasi partilerin genel başkanlarına yanıt veriyor.
-MEYDANLARA LİDERLERİN SÖZ DÜELLOSU DAMGASINI VURDU-
Sert eleştirilere sahne olan meydanlar adeta liderlerin söz düellosuna sahne oluyor.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yüzyılın projesi olarak nitelendirdiği Merkez Türkiye projesi için, “CHP’li Kılıçdaroğlu’nun yüzyılın projesi diye ortaya attıkları intihal. Bunların her şeyi çalıntı, hırsızlık. Yürüyen merdivene ters binen kitabı da tersinden okur. ‘Karayolları, ulaştırma hatları buradan geçecek’ diyor. Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattını kim kurdu? Bunlar bilmez çünkü Kılıçdaroğlu kış uykusuna yatar” dedi.
CHP lideri de Başbakan’a, “Madem öyle, niye söylememiş bugüne kadar? Niye hayata geçirmemiş? Engel olan mı vardı? Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler” yanıtını verdi.
MHP lideri Bahçeli, Başbakan Davutoğlu’nun Yozgat’taki konuşmasında 28 Şubat dönemine ilişkin sözlerine,“Eğer 28 Şubat sürecinde MHP’nin iktidarda olduğunu ispat etmezsen namertsin. Eğer 28 Şubat’ta MHP’nin sorumluluk üstlendiğini hemen, çok acil somut delilleriyle ortaya çıkaramazsan siyasi şeref yoksunu olmaktan kurtulamayacaksın. Davutoğlu haberin olsun, yine çuvalladın, yine yaş tahtaya bastın. Cahil misin müfteri mi? Çamur musun münafık mı? Sayın Davutoğlu sen kimsin? Bu yalan dolanı sana kimler öğretti? Yalancı bir şahıstan Başbakan olur mu?” karşılığını verdi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da, ” Gel iki saat canlı yayında tartışalım. Tüm memleket, herkesin ne mal olduğunu görsün. Korkmuyorsan gel, bütün kanallar sana kurban olsun. Gel çıkalım canlı yayına tartışalım, bak Türkiye o zaman nasıl değişiyor” diyerek adeta meydan okudu.

FACEBOOK YORUMLARI