YOZGAT’ta içindekilerin ‘Dur’ ihtarına uymayarak kaçtığı otomobil lastiklerine ateş edilerek durduruldu. Araçta hap ve bonzai ele geçirilirken, 2 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Narkotim ekipleri, uyuşturucu madde ile mücadele çalışması kapsamında Şefaatli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli olarak ilçeye uyuşturucu madde getirip, satacakları tespit edilen 2 kişiyi takibe aldı. Şüphelilerin içerisinde bulunduğu otomobil, uygulama noktasında ‘dur’ ihtarına uymadı. Şüpheliler kaçarken otomobilden bir şeyler atmaya başladı. , otomobilin lastiklerine ateş ederek, aracı durdurdu ve şüpheliler H.İ. ile Ö.T.’yi yakaladı.

Polis, otomobilden dışarı atılan 15 adet uyuşturucu hap ve satışa hazır bonzai ele geçirdi. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda ise uyuşturucu madde ticaretinde kullanıldığı değerlendirilen şeffaf poşetler içerisinde 318 adet uyuşturucu hap, 7 gram bonzai buldu.

Yapılan soruşturmanın ardından mahkemeye sevk edilen H.İ. tutuklanırken, Ö.T. ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.