Ankara Devlet ve Balesi; ünlü İtalyan besteci Giacomo Puccini’nin “La Boheme” operasını sanatseverlerle buluşturacak. Henri Murger’in yazmış olduğu “Bohem Hayatından Sahneler” adlı romanından hareketle operaya uyarlanan eserin konusu; nakışçı olan Mimi ile şair Rodolfo arasındaki aşka odaklanır.

Genç aşıkların mutluluğu, hastalık ve yoksulluk ile çıkmaza girer.
Puccini’nin La Boheme operasında; sanatçının yoksulluğu hafife alan, hayatın zor yönlerini aldırmazlıkla alt etmeye çalışan davranışı, yaratıcılığının oluşturduğu özgün temalarla karakterize edildiği görülür.
Eser Puccini’nin dramatik dehasını en doğal, en içten ortaya koyduğu yapıtıdır. Hala popülerliğini koruması, doğallığının yanı sıra, konu ile müzik arasında bir bütünlüğün olmasıdır.
14 Aralık 2016 akşamı sahnelenecek olan eserin rejisi Aylin Bozok’a ait. Orkestrayı Alessandro Cedrone’nin yönettiği La Boheme operasında dekor tasarımı Talat Ayhan, Kostüm tasarım Gazal Erten, ışık tasarım Fuat Gök imzası taşırken, koro şefliğini Mikhail Iskrov yapıyor. www.dobgm.gov.tr

LA BOHEME (OPERA/ 2 PERDE )

Orkestra Şefi(Alessandro Cedrone), Sahneye Koyan( Aylin Bozok), Dekor(Talat Ayhan), Kostüm(Gazal Erten), Koro Şefi(Mikhail Iskrov), Işık(Fuat Gök),

Başlıca Roller
Rodolfo: Aykut Çınar, Murat Karahan, Şenol Talınlı
Mimi: Tuğba Dekak, Funda Saltaş, Esin Talınlı, Feryal Türkoğlu
Marcello: Çetin Kıranbay, Eralp Kıyıcı, Serkan Kocadere
Colline: Özgür Savaş Gençtürk, Mithat Karakelle, Can Kocaay

Tarih:14 Aralık Çarşamba
Saat: 20: 00
Yer: Opera Sahnesi