Gaziantep Münif Paşa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Remzi Mızrak, Gaziantep’in kütüphaneye kayıtta Türkiye 7’ncisi, aktif kayıtta ise 4’üncü sırada yer aldığını söyledi

GAZİANTEP
51’inci Kütüphane Haftası nedeniyle Demokrasi Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene İl Kültür ve Turizm Müdürü Ergün Özuslu, Münif Paşa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Remzi Mızrak, şube müdürleri, öğrenciler ve davetliler katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan törende Mızrak, kütüphanelerin hayatımızın her yerinde olması gerekirken, bazı nedenlerden dolayı toplumun içerisinde gerekli yerini almadığını söyledi.
Kitabın hayatın merkezine daha fazla girmesini çabaladıklarını belirten Mızrak, “Taşlar üzerinde yazılan kütüphanelerden günümüzde sanal kütüphane dediğimiz tamamen bilgisayar ortamında oluşmuş kütüphanelerine doğru gelişen muazzam bir evrim var. Ama maalesef biz bunları çok büyük bir hızla takip edemedik. Bunu takip etmeye çalışıyoruz. Olumsuzluklara rağmen iyi bir durumda olduğumuzu söyleyebilirim. Gaziantep, kütüphane kayıt sayısında Türkiye 7’ncisi ve aktif üye sayısında ise 4’üncü. Biz 1’inci olmayı hedefliyoruz. yeni alacağımız kitaplarla buna ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Tören folklor gösterisinin ardından topluluğun Münif Paşa İl Halk Kütüphanesi’ne yürümesiyle son buldu. (DHA)