KUTAHYA'NIN ELMACIK KOYU'NDE COBANLIK YAPAN 55 YASINDAKI MUHARREM AKYOL, YAGLIBOYA VE KARISIK TEKNIK ILE YAPTIGI DOGA RESIMLERINI BODRUM'DA SERGILEMEYE BASLADI. 4 YASINDA RESIM YAPMAYA BASLADIGINI SOYLEYEN AKYOL, TUM GUNUNU DOGAYLA ICICE GECIRDIGI ICIN COBANLIK YAPARKEN GORDUKLERINI TUVALINE TASIDIGINI ANLATTI. (FOTO: YASAR ANTER / BODRUM, DHA)

 KÜTAHYA’nın Elmacık Köyü’nde çobanlık yapan 55 yaşındaki Muharrem Akyol, yağlıboya ve karışık teknik ile yaptığı doğa resimlerini Bodrum’da sergilemeye başladı.

Yaşar ANTER / BODRUM -4 yaşında resim yapmaya başladığını belirten Akyol, tüm gününü doğayla iç içe geçirdiği için çobanlık yaparken gördüklerini tuvaline taşıdığını söyledi.
Kütahya’nın Elmacık Köyü’nde çobanlık ve taş ustalığı yapan evli 2 çocuk babası Muharrem Akyol, köyünde yaptığı tabloları Bodrum’da beğeniye sundu. Cumhuriyet Caddesi’nde işletmeciliğini Maksut Çelik’in yaptığı Bodrum Arteo Resim Galerisi’nde eserleri sergilenen Akyol şunları anlattı: “İşim gereği günün 24 saati doğa ile iç içeyim. Ayrıca taş ustalığı yapıyorum. İlkokul mezunuyum, ama resim tutkusu her geçen yıl büyüyerek bu günlere geldi. Birçok galeride resimlerim sergilendi ve satışa sunuldu. Bodrum’da da ilgi büyük oldu. Daha 4 yaşındayken, kalemle bir şeyler karalamaya başlamışım.”

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...