Ankara Büyükşehir Belediye Meclis’inde, BELMEK ve BELTEK kurslarına giden kursiyerlere İŞKUR tarafından cep harçlığı, eğiticilere de ücret verilmesi konusunda işbirliği yapılmasına karar verildi.
Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısında Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından sunulan Başkanlık yazısıyla, Büyükşehir ile İş Kurumu Ankara Müdürlüğü arasında “İstihdam İçin Mesleki Eğitim Projesi” düzenlenmesi konusunda işbirliği protokolü imzalanmasına karar verildi.
Meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edilen kararla, BELMEK ve BELTEK kurslarına giden kursiyerlere İŞKUR tarafından cep harçlığı, eğiticilerine de ücret ödenebilmesi için işbirliği yapılmasına karar verildi.
Meclis’te kırsal ilçelerdeki tarım ve hayvancılığı desteklemek amacıyla Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı tarafından verilen Başkanlık yazısı da oybirliğiyle kabul edildi.
Yazıyla, kırsal ilçelerden gelen sulama borusu, ekipman ve işçiliğiyle ilgili taleplerin, gerekli görüldüğünde ilçe belediyesi tarafından veya ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından sağlanması konusunda karar alındı. ANKA)