Ziraat Türkiye Kupası”nda çeyrek finale çıkan takımlar bildiğiniz gibi belli oldu. Şimdi bu maçlardan bazı notları sizlerle paylaşalım.
İlk gün, düşüşe geçen Trabzon ile yükselişe geçen Sivas arasındaydı. Önce, Trabzon bastırdı Sivas kapandı. Kırmızı karta kadar bu durum devam etti. Sonra Sivas bastırdı Trabzon kapandı. Son dakikalarda Trabzon ya harro ya marro deyip hücuma geçti. Sivas yakaladığı kontra atakla golü bulup turu geçti.
İkinci günün ilk maçı Karabük ile Mersin arasındaydı. Mersin iyi oynadı uzatmada da olsa galip gelmesini bilip turu geçti. İkinci maç Bursa ile Başakşehir arasındaydı. İki takımda turu birbirlerine ikram ettiler. Sonunda Bursa, “Madem bu kadar ısrar ediyorsunuz, sizi kırmayalım” deyip turu geçtiler.
Üçüncü maç Kayseri ile Beşiktaş arasındaydı. Kayseri güzel oynadı, Beşiktaş ise rezalet. Sonuçta İkinci Ligin Lideri Birinci Ligin liderini hakkıyla eledi.
İkinci günün son maçı Rize ile Fenerbahçe arasındaydı. Rize fena oynamadı (Bilhassa ikinci yarı) Turu geçmek istedi. Fenerbahçe ise müdafaasıyla turu geçmeyi başardı.(Golleri Kadlec, Bekir, Mehmet Topal ve Sow attı)
Üçüncü günün ilk maçı 3.ncü lig takımı Tuzla ile PTT ligi takımlarından Manisa arasındaydı. Futbol yoktu, dört gol vardı. Gollerden üçü güzeldi. Manisa turu geçen ikinci PTT lig takımı oldu.
Günün ikinci maçı Gençlerbirliği ile Eskişehir arasındaydı. Yoğun yağmur altında oynanan maçı Gençlerbirliği güzel rahat bir oyunla kazanmasını bildi. Çünkü Eskişehir, ligi daha çok düşünüyordu.
Son karşılaşma Galatasaray ile Konya arasında oynandı. Sarı kırmızılılar vasat bir futbolla kazandı. Konyalılar derli toplu oynasalar da, Galatasaray”ın şutörlerini durduramadı.