Kadınların gelişiminde önemli rol oynayan kadın eğitim kültür merkezleri, yeni sezona merhaba dedi. Altındağ Belediyesi’ne bağlı 24 kadın eğitim kültür merkezinde, kurs başvuruları başladı. Kadınlar sosyal hayatta daha aktif bir hale gelmesini amaçlayan kültür merkezlerinde kurs başvuruları 30 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecek. Altındağlı kadınlar, daha şimdiden büyük ilgi gösterdikleri bu kurslar için merak ettikleri tüm sorulara 507 01 33 numaralı telefondan cevap bulabiliyor.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki tarafından açılan kadın eğitim kültür merkezleri bu yıl da dopdolu bir programla Altındağlı kadınlara hizmet veriyor. Kadın eğitim kültür merkezlerinin Altındağlı kadınlara sunduğu imkânlar saymakla bitmiyor. Altındağlı kadınlar, kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak altın bilezikleri bu merkezler sayesinde birer birer koluna geçiriyor. Eğitime büyük önem veren kültür merkezleri, yeteneklerin ortaya çıkmasına da direkt etki ediyor. Altındağlı kadınlar, bu merkezlerde elde ettikleri başarılarla sertifikalarına kavuşuyor ve kendi ayakları üzerinde durabilmenin ilk adımını atıyor.

Bu kurslarda ne ararsan var

Okuma yazma, İngilizce, Arapça, Osmanlıca, işaret dili, diksiyon ve bilgisayar kurslarıyla Altındağlı kadınlar, daha donanımlı bir hale gelecek. Altındağlı kadınlar, modern dans, halk oyunları, Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği korolarına katılarak hem sosyalleşme adına adım atacak hem de ahşap süsleme, kilim, iğne oyası, dokuma, ebru, resim ve hat gibi kurslara giderek sanat becerilerinin ortaya çıkmasını sağlayacak. Bendir, ud, keman, kanun ve ney kurslarıyla müzik alanında da söz sahibi olacak Altındağlı kadınlar, aynı zamanda spor yaparak sağlıklı bir hayatın kapısını aralayacak.