KAYSERİ Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) Başkanı Mücahit Bulut, Paris’teki terör saldırılarını kınadı. Bulut, “Fransa’daki saldırı ve işlenen cinayetleri de tasvip etmemiz mümkün değildir. Ama, unutmayalım ki Paris’teki patlama ve cinayetler, Batı’nın insanlık düşmanı dış politikasının bir sonucudur” dedi.

 

Dernek Başkanı Mücahit Bulut, Paris’te 7 farklı yerde meydana gelen patlamalarda 140 kişinin öldüğüne dikkat çekerek, Bulut, kim ve ne adına olursa olsun terör ve teröristleri lanetlediklerini anlatırken “İnancımıza göre; Bir insanı haksız yere öldüren tüm insanlığı öldürmüştür. Dolayısıyla Fransa’da veya dünyanın herhangi bir coğrafyasında meydana gelen hiçbir zulme Fransız kalmayacağımızı buradan ilan ediyoruz” dedi.
KUDER Başkanı Mücahit Bulut, böyle acı bir olayın ardından ‘ama’, ‘fakat’, ‘lakin’ ile başlayan cümleler kurmak istemedikleri halde saldırı ardından ısrarla ve sistemli olarak İslam ve terörün yan yana getirilmeye çalışıldığını, bu olayın Müslümanlar’a dil uzatma için propaganda aracı yapıldığını gördüklerini söyledi. Bulut, şöyle devam etti:
“Özellikle 11 Eylül saldırıları ardından emperyalist Batı’da oluşturulan İslam terörü algısının ülkemizdeki bir kısım sözde kalem erbabı tarafından da dillendirilmesini bir kez daha üzülerek yaşıyoruz ve içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etmemesi için Allah’a dua ediyoruz. Fransa’daki saldırılar küresel teröristlerin İslam dünyasında yapacakları yeni işgal ve katliamların gerekçesi yapılacaktır.” dedi.