Kayseri Ticaret Odası’nın (KTO), İspanya’ya iş gezisi düzenleyeceği belirtildi.

KTO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, yurt dışı iş gezilerinin, yeni pazarları tanımak ve iş olanaklarını artırmak açısından büyük önem taşıdığını ifade etti.

Türkiye ve Kayseri’nin 2015 yılı ihracat rakamlarında bir önceki yıla oranla yüzde 10 civarında bir düşüş beklendiğini vurgulayan Hiçyılmaz şunları kaydetti:

 “Türkiye İhracatçılar Meclisi, Kasım ayı ihracat verilerini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Kasım ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,5 düşüşle, 11 milyar 437 milyon dolar oldu. Yılın ilk 11 ayındaki ihracat ise yüzde 8,6 düşüşle 131 milyar 942 milyon dolara geriledi. Bu düşüş bize göstermektedir ki, ihracatın artırılmasına yönelik etkin çalışmalar hız kesmeden devam ettirilmelidir. İspanya iş gezimiz, 2015 yılı içinde yapılan son iş gezisi olmanın dışında, 2016 yılı için yeni umutların yeşereceği bir girişim olacaktır.”

13-18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan İspanya iş gezisi kapsamında, Malaga ve Sevilla kentlerindeki organize sanayi bölgelerinde inceleme yapılacağını dile getiren Hiçyılmaz şöyle devam etti:

“Cordoba Ticaret Odası’nda, heyetler arası görüşmelerde bulunacağımız iş gezimiz, Granada şehri organize sanayi bölgesi inceleme gezisi ile devam edecek. İş gezisi, İspanya’nın başkenti Madrid’de iş adamlarından oluşan heyetler arasında gün boyu gerçekleştirilecek B2B toplantıları ile devam edecek. Ayrıca, gittiğimiz şehirlerde ticari ataşelerle ve başkent Madrid’de büyükelçimiz ile görüşme gerçekleştireceğiz. Heyetimiz, temaslarını 18 Aralık’ta tamamlayarak şehrimize dönecek.”