kreş-1

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Çağdaş, kaliteli ve düşük ücretli hizmet verdiğimiz için ebeveynler Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevlerini tercih ediyor. Bu nedenle herkesin eşit bir şekilde yararlanmasını istiyoruz ve böylece bu uygulamayı başlatmış bulunuyoruz” diye konuştu.

Türkiye’de yerel yönetim düzeyinde en büyük kreş hizmetini veren ve her yıl yoğun başvuru alan Çankaya Belediyesi, bu yılki kayıtları noter huzurunda belirleyecek.
Bin 500 çocuğun eğitim aldığı ve bu yıl 287 çocuğun mezun olduğu Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevlerine bu yılki başvuru sayısı 1267 oldu. Hizmet kapasitesini artıran Çankaya Belediyesi, başvuruların 452’sini noter huzurunda çekilecek kura ile kabul edecek. Kura çekilişi 16 Haziran’da gerçekleşecek.
Taşdelen: “Herkese eşit hizmet için kayıtları noterle belirliyoruz”
Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevlerine başvurular sona erdi. Belediyenin 11 gündüz bakımevi ve 4 etüt merkezine bu yıl 1267 başvuru yapıldı. Kapasitesini artıran Çankaya Belediyesi, başvuruların 452’sini kabul edebilecek. Başvuruların kesin kayıt kazanması ise 16 Haziran’da noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek.
Herkese eşit imkan tanımak için kesin kayıt hakkını bu yıl noter huzurunda çekilecek kurayla belirleme kararı aldıklarını kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Çağdaş, kaliteli ve düşük ücretli hizmet verdiğimiz için ebeveynler Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevlerini tercih ediyor.
Bu nedenle herkesin eşit bir şekilde yararlanmasını istiyoruz ve böylece bu uygulamayı başlatmış bulunuyoruz” diye konuştu.
Her yıl 1500 çocuğun eğitim aldığı Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevleri ve Etüt Merkezleri, yeni dönemde de çocuklara kucak açacak.
Ebeveynlerin çocuklarının çağdaş ve kaliteli eğitim için öncelikli tercihleri olarak başvurdukları Çankaya Belediyesi’nin, daha fazla sayıda çocuğa hizmet vermek de yeni projeleri arasında. Belediye, 5 yeni kreş daha açmak için kolları sıvadı. Ata, Zafertepe, Çamlıtepe, Yıldızevler ve Mutlukent Mahallelerinde hizmet verecek kreşlerle iki binden fazla kapasiteye ulaşmayı hedefliyor.