Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu tarafından bu yıl 23.si gerçekleştirilecek olan  “Köy Dernekleri Arası Futbol Turnuvası” geniş bir katılımla 10 Nisan 2016 tarihinde başlıyor.

Turnuvanın amacı Dernekler arası diyaloğu güçlendirmek, dayanışmayı ve kardeşliği geliştirmenin yanında “Gençliği olmayanın geleceği olamaz” şiarından hareketle Gençliği Kızılırmak Federasyonu ile buluşturmak adına düzenleniyor. Kızılırmak Yerel dernekler Federasyonu yönetim kurulu 20 Takımın katıldığı turnuvada ilk önce Turnuvada oynayacak olan Gençleri birbirleri tanıştırmak ve kaynaştırmak amacıyla 3.Nisan 2016 tarihinde Çankaya Belediyesi Pirsultan Abdal Kültür merkezinde futbolcular ve teknik ekiple kahvaltıda bir araya gelecek. Kahvaltı sonrasında Turnuvaya katılan takımların hangi grupta yer alacağı kura çekimi yapılacak. Maçlar ise 10 Nisan 2016 tarihinde başlayacak Yapılan maçlar sonunda ilk ikiye kalan takımlar bir üst tura kalacak. Turnuvanın en büyük ödülü ise Centilmenlik kupası olacak.
Turnuvaya Tayalan Köyü , Alaçayır, Saraç, Yuvalıçayır, Kaymak ,Köylü Köyü, Gülören, Dağyurdu, Beyyurdu, Yahyalı, Ortaköy, Kaleköy ,Emlek Dayanışma, Sivrialan, Emlek Sarıkaya, Akpınar, Hocabey, Davulalan, Hüyüklüalanı, Yücebaca köyleri kayılıyor.