Başbakan Yardıcısı Bülent Arınç’ın açıklamalarının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek canlı yayına çıkmaktan vazgeçti. Gökçek, “Konuşursam bu kişisel kavgaya girer’ dedi.

Tarafsız Bölge programında Gazeteci Ahmet Hakan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i konuk olarak alacaktı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın zehir zemberek açıklamasından sonra Gökçek, Tarafsız Bölge’ye çıkmayı iptal etti. Ahmet Hakan programın başında Melih Gökçek’in neden gelmediğini açıkladı. Ahmet Hakan, Tarafsız Bölge programının açılışında şöyle konuştu: “Ortalık tam anlamıyla toz duman. Biz Tarafsız Bölgeyi hazırlarken aslında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bülent Arınç arasındaki tartışmayı masaya yatıracaktık. Oradan yola çıkarak çözüm sürecini konuşacaktık. Akşam üstü gündem birden değişti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i hedef aldı. Melih Gökçek daha önce Arınç’ı paralel yapıya hizmet etmekle suçlamış, istifasını istemiş ve hatta istifa etmezse görevden alınmalı demişti. Bülent Arınç ise kelimenin tam anlamıyla açtı ağzını yumdu gözünü, Gökçek’e söylemediğini bırakmadı.
Arınç’ın açıklamalarından önce biz Gökçek ile konuşmuş ve kendisini Tarafsız Bölge’ye davet etmiştik; Gökçek de kabul etmişti, katılacaktı; bunu duyurduk da biz.
Ancak Bülent Arınç açıklama yaptıktan sonra Gökçek beni aradı ve programa katılmak istemediğini söyledi, Bülent Arınç’ın kendisine çok sert sözler söylediğini ve hakaret ettiğini iddia etti ve bundan sonra ‘ben konuşursam bu kişisel kavgaya girer’ dedi. Programa katılamayacağını söyledi.”

FACEBOOK YORUMLARI