Spor-Toto Süper Ligi İlhan Cavcav Sezonu’ nun 4.ncü haftası oynandı. Maçlarda cezalı takımların dışında oynanan maçlarda seyirci vardı. Futbol, 1-2 maç dışında vasattı. Sportmenlik yine yoktu. Hakemler komikliklerine bu hafta da devam ettiler. Hakeme itiraz artık bıkkınlık verdi. Maçlarda takımlar iyi mücadele ettiler. Ayağa basma, tutma-çekme,iteleme-kakalama, tekme-tokat, dirsek-yumruk iyi mücadelenin en iyi örnekleriydi!… Bazı karşılaşmalarda konuk takımlar ev sahibinden daha iyi oynayıp kazandı. Maçlara gelince;
Sivas-0 Kayseri-2… Seyirci iyiydi, futbol vasatın altındaydı. Çünkü tek taraflı bir maç oldu. Konuk oynadı, ev sahibi seyretti. Umut Bulut’un golü muhteşemdi.
Konya-0 Alanya-2… Ev sahibi cezalı olduğundan seyircisi yoktu. Futbol vasatın altındaydı. Çünkü Konuk oynadı, ev sahibi seyretti. Konuk ilk galibiyetini aldı.
Karabük-0 Beşiktaş-1… Seyirci iyi futbol vasattı. Hakem komikti. Verdiği kararlar izleyenleri güldürdü. Hele hele konuk lehine verdiği penaltı, izleyenleri kırdı geçirdi. Penaltıyı kaçıran Oğuzhan, asist ile kendini affettirdi. Konuk eksik kalmasına rağmen kazanmasını bildi.
Fenerbahçe-2 Başakşehir-3… İstanbul derbisinde çok güzel futbol, mücadele ve seyirci vardı. Sportmenlik hiç yoktu. Hakem nedense iyi yönetti maçı. Konuk takım maça golle başladı ve kapanıp, kontra ile gol aradı ama bulamadı. Ev sahibi bu durumdan faydalanıp baskıyı kurdu ama golü bulamadı. Beklenmedik anda farkı ikiye çıkardı konuk takım. Güzel bir gol attılar. Ev sahibi baskıya devam edip golü buldu. Baskı ikinci yarıda da devam etti ve ev sahibi eşitliği sağladı. Konuk yapılan değişikliklerle tekrar oyun üstünlüğünü ele geçirdi ve Kerim’ in 9013 de attığı harika golüyle kazandı. Her iki takımı da alkışlıyorum.
Osmanlı Spor-0 Göztepe-2 … Deplasman da kazananlar kervanına, konuk da katıldı. Güzel oynadılar. Hoş ev sahibi çok kötü oynayarak buna zeminde sağladı.
Trabzon-3 Gençlerbirliği-1… Maça konuk önde basarak başlayınca ev sahibi top yapamadı. Konuk güzel bir kontra ile öne geçti. Ev sahibi futbolu bırakıp hakemi ve konuk takımı baskı altına aldılar. İtirazlar havada uçuştu. Hakemden çıt çıkmadı. İkinci yarı oyuna Abdülkadir girince ev sahibi futbol oynamaya başladı. Ve golleri sıraladı. Konuk direnemedi.
Bursa-3 Akhisar-0… Seyirci iyi, futbol vasattı. Ev sahibi daha istekliydi. Konuk çok top yaptı(!). Ev sahibi gollerini ikinci yarı bulup, sahasında kazanan 2.ncı takım oldu.
Antalya-1 Galatasaray-1… Seyirci iyi futbol kötüydü. Her iki takım da kötü oynadı. Ev sahibi bütün maç boyunca ancak 2 pozisyon buldu. Birini Muslera kurtardı. Diğeri gol oldu. Konuk takım maç boyunca bir pozisyon bulup golü attı.

FACEBOOK YORUMLARI