Tiyatro severleri birbirinden güzel oyunlarla buluşturan Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu yeni bir oyun için sahne provalarına devam ediyor. Kent Tiyatrosu bu kez Komşu Köyün Delisi’ni sahneleyecek.

Üstün Dökmen’in kaleme aldığı ve komedi tarzında olan oyunu Kent Tiyatrosu’nun 40 kişilik bir ekibi seyirciyle buluşturacak. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Mamak Kültür Merkezi bünyesinde çalışmalarını yürüten Kent Tiyatrosu birbirinden güzel eserleri seyirciyle buluşturuyor. Her oyun sahneye çıkmadan önce çok disiplinli bir çalışma sürecinden geçiyor. Kostümleri ve sahnesiyle Kent Tiyatrosu çok başarılı bir performans sergiliyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Tüm tiyatro severleri her hafta sonu Mamak Kültür Merkezi’ne bekliyorum” dedi.
Yönetmenliğini Mamak Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölüm Başkanı Kenan Olpak’ın yaptığı oyun hem güldürüyor hem de düşündürüyor. Oyun kendini akıllı sanıp içlerindeki deliden habersiz gezenleri, sokaktaki deliyi “öteki” sananları köy meydanına çağırıyor. Olur olmaz şeylerin, “deliliklerin” peşinde koşuşturmaktan yüreklerimizdeki isteklerin farkına varamadığımıza dikkat çekiyor. Oyunun konusunun başkahramanı Muhtar halis ağa komşu köylerin delileri varken bizim köyümüzün neden bir tane bile delisi yok diyerek köylülerin aklına kar suyu kaçırır. Kendi içlerinde bir deli olmadığı içinde muhtar seçim vaadi olarak dışarıdan ithal bir deli getirmeyi vaat eder. Gazeteye “Deli Aranıyor” ilanı verdikleri için ve ilana talip olan “Deli Hamdi’’ köye geldikten sonra kendi içlerindeki deliyi ortaya çıkarır.

FACEBOOK YORUMLARI