Çoklu Branşlar serisi KOMPLE-ATLET’in ilk ayağı İstanbul’da tamamlandı. U16 grubu dahil olmak üzere 55 sporcunun bitirdiği ilk ayakta büyüklere katılım eksik kalsa da, altyapıdaki hareketlilik umut verdi.

İlk kez düzenlenen ve üç ayaktan oluşan çoklu branşlar serisi KOMPLE-ATLET salon yarışmalarında erkekler heptatlon, kadınlar pentatlonda yarışırken, U16 yaş grubu ise triatlonda boy gösterdi.

Büyük kadınlarda iki atletin başlayıp birinin tamamladığı KOMPLE-ATLET ilk ayakta büyük erkekler mücadelesini ise start alan dört atletin üçü noktaladı.

Yarışmaların U16 ve yıldızlar gruplarına ise geniş katılım oldu. Büyük erkeklerde Ahmet Mustafa Yılmaz, ilk yarışmada 4686 puan yaparak barajı geçti ve üç etaplı KOMPLE-ATLET’i kazanmak için avantaj yakaladı.

Uzun atlamada 6.70, güllede 12.19, 60 metre engellide ise 8.50 yaparak rakipleriyle farkı açan Yılmaz, 452 puan farkla yarışmayı kazandı.

İzmir’den Kürşat Dağdelen 4234 puanla ikinci, Van’dan Fatih Aladağ ise 2983 puanla üçüncü oldu. Geçen yılın Türkiye şampiyonu Ramazan Can ise ilk üç yarışma sonrasında müsabakadan çekildi.

Büyük kadınlarda ise Damla Çelik, ilk etabı bitirebilen tek isimdi. Asıl branşı 800-1500 olan Damla, 2:15.34 koştuğu son yarışma 800 dışında en yüksek puanını 1.44 atladığı yüksekten çıkardı. Yarışmadaki diğer atlet Emine Yılmaz ise son yarışmaya çıkamadı ve ilk etabı derecesiz noktaladı.