Spor-Toto Süper Ligi’nin 24.ncı haftasının son karşılaşması oynandı. Kupa’dan elenen Beşiktaş hızla küme düşmeye doğru giden Eskişehir’i konuk etti. Maçta futbol, seyirci ve sportmenlik her zaman olduğu gibi yine yoktu.
“Beşiktaş farklı kazandı. Nasıl futbol olmaz” diye sorabilirsiniz. Ben de size futbol, karşılıklı oynandığı zaman güzeldir derim. Beşiktaş tek kale oynadı. Eskişehir kapandı. Beşiktaş bastırdı, Eskişehir kapandı. Golün duran toptan geleceğini herkes biliyordu ama kırmızı siyahlılar unutmuştu.
Golden sonra Beşiktaş rahatladı çok gol kaçırmaya başladı. Gomez iki üç tane kaçırdıktan sonra şeytanın bacağını kırdı ve golünü attı. İlk yarı iki farkla önde kapatan, siyah beyazlılar ikinci yarıda rahat oynamaya başlayınca, Eskişehir de top yapmaya başladı. Takımlar karşılıklı attıkları gollerle skoru belirlediler.
Komedi ekranın da ilk olarak Beşiktaş-Eskişehir maçını yöneten FİFA hakemi Mete Kalkavan yer aldı. Beşiktaşlı Alexis rakibini belinden kavrayarak yere vurdu. Hakemimiz faulü verdi. Bu harekete güreş hakemleri 5 puan verirdi. Maçın son dakikalarında aynı Beşiktaşlı, aynı rakibine kalenin önünde kafa kol atıp köprüye getirdi, 5 puanlık harekete hakemlerden tık yok. Hakemler haklı güreş müsabakası yönetmiyorlar ki puan versinler.
Tarih 5 Mart 2016 Cumartesi, Bursa-Rize maçı. Karşılaşmayı anlatan spikerden nefis bir espri geldi. Spikerimiz, Rizeli Ahmet İlhan için, “Hakeme, temposu yüksek itiraz ediyor” diyor. Haydaaaa.
Tarih 6 Mart 2016 Pazar, Akhisar-Fenerbahçe maçı. a Spor kanalında karşılaşmanın özet görüntüleri yayınlanıyor. Maçı seslendiren spiker, “Şener uzaktan kaleyi yokluyor.” diyor ve ekliyor, “Goooool. Goooool, harika vurdu, müthiş vurdu Şener” Gelde gülme.