Komedi Ekranı: Futbolsuz ve seyircisiz Spor-Toto Süper Ligi devam ediyor. Cuma gecesi oynanan haftanın ilk Maçı’nda, Başakşehir-Kayseri karşı karşıya geldi.

Abdullah Avcı’nın takımı, kontrollü ve rakibe fırsat tanımayan oyun anlayışı ile oynadı. Bu oyun anlayışı ile 7-8 gol pozisyonu buldular ama Kayseri Kalecisini geçemediler. Kayseri’ nin ne oynadığını anlayamadım. Zaten 5 haftadır kazanamıyorlar..

Maçın ikinci yarısında da değişen bir şey yoktu. Tek değişiklik Başakşehir’ in golü oldu. Ferhat’ın güzel ortasını kafayla 90 ağlara gönderen Bekir, takımının haklı galibiyetini sağladı.

Gelelim Komedi ekranına. Spikerlerin konuşmaları bir alem. Bunlardan iki tanesini sizlerle paylaşayım.

TRT’de Lazio-Galatasaray karşılaşması. Spiker Levent Özçelik.. Sevgili spiker arkadaşımız 2 dakika’da iki gol yiyen takımımız için, “Galatasaray’ı 2 dakikada bitirdiler” demesinden İki dakika sonra Yasin golü atıp durumu 2-1 e getirdi. Özçelik çok sevindi ama Galatasaray bir gol daha bulup turu geçseydi, 2 dakikada işi biterdi. Futbol bu ne olacağı hiç belli olmaz.
NTV SPOR da bir boks maçı seyrediyoruz. Bokserlerden biri, rakibini 3-4 yumrukla yere indiriyor. Spiker arkadaşımız heyecanla, “Kelimenin tam anlamıyla nakavt yaptı” diyor.

Anlayan beri gelsin..

TRT’de Türkiye Kupası Basketbol maçları yayınlandı ya. Adını bilemediğim bir Koç, maçları yorumluyor. Yorumlarını bir paragrafta birleştirdim. İşte ortaya çıkan.

“Karşıyaka Ofans’ta iyi ama Difansta hata yapıyor. Fenerbahçe Time-Out aldı.. Galatasaray Men to Men difans yapıyor.Banvit, Zoooon difans yaptı.”

Yav kardeşim, anladık Koç’ sun. Basketbol”u biliyorsun. İngilizcen çok iyi. Türkçeyi unutmuşsun. Acaba yaptığın yorumları kaç kişi anladı? Üstelik yorumlarını TRT’ de yapıyorsun. Olmadı seni anlayamadık Koç..